Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
5 червня в Україні відзначають Всесвітній день охорони довкілля.
Під час ведення бойових дій турбота про навколишнє середовище перебуває, напевно, на останньому місці, незважаючи на ті довготривалі негативні наслідки. Із усіх видів людської діяльності війна найгірше впливає на екологію. Також з початку широкомасштабного вторгнення рф зафіксовано вже понад 230 злочинів проти довкілля в Україні. Такі дії становлять загрозу не тільки для нашої країни, а й негативно впливають на екологічну ситуацію в усьому світі.
Відомо, що зброю з фосфором стали використовувати ще за часів Першої світової війни. Згодом її заборонили, але всеодно російські окупанти використовують ці небезпечні боєприпаси проти мирних українців. Через високу температуру горіння (до 1300 °C) фосфорний заряд підпалює все навколо. У радіусі до 150 метрів від епіцентру вибуху в людей буквально обвуглюється шкіра, навіть під одягом.
Продукти горіння фосфору та їх розчини, потрапляючи у ґрунт, утворюють солі, що посилює міграцію фосфорних сполук із зони ураження на вільні від бойових дій місцевості. Надлишок фосфатів у ґрунтах сильно шкодить росту та розвитку флори і фауни зони бойових дій. Тканини рослин зазнають деградації.
Окрім того, фосфорні бомби спричиняють сильні пожежі, які дуже важко загасити, оскільки снаряд горить доти, доки не вигорить весь фосфор усередині нього, або доки він не припинить взаємодіяти з киснем. У результаті займаються великі площі, страждають люди та техніка.
Будь-яка неконтрольована лісова пожежа — це удар по екології та справжнє стихійне лихо, яке руйнує екосистему, веде до загибелі людей і тварин. Бойові дії в Україні стихійно спричиняють лісові пожежі. Загасити їх часом практично неможливо, особливо на території, підконтрольній ворогу. Від початку 2022 року в лісових масивах України зафіксовано пожежі на загальній площі 5,5 тис. гектарів. Цей показник перевищує аналогічний минулорічний у 96 разів.
Також 56% пожеж лісових масивів в Україні викликані російською агресією. Вогонь знищує все на своєму шляху гинуть тварини, комахи, цілі екосистеми, забруднюється повітря. Наслідки для здоров’я людини від диму пожеж різні: від подразнення очей та дихальних шляхів до більш серйозних порушень. Зокрема, зниження функції легенів, бронхіт, загострення астми та серцевої недостатності та передчасної смерті.
За підрахунками екологів, під час горіння нафти на базі з кількома резервуарами виділяється приблизно стільки ж атмосферного забруднення, скільки виробляє весь транспорт Києва за місяць.
Під час спалювання рідких палив (мазутів) разом із димовими газами в повітря потрапляють сірчаний ангідрид, оксид вуглецю (IV), оксиди азоту, газоподібні й тверді продукти неповного згоряння палива, сполуки ванадію, солі натрію тощо. Згоряння нафтопродуктів також супроводжується викидами оксиду сірки (IV), який є причиною виникнення «кислотних» дощів. Влучання снарядів у хімічні підприємства, як-от у Рубіжному на Луганщині або в Сумах, призводили до витоків азоту й аміаку.
Мінна безпека актуальна в Україні останні 80 років. Нерозірвані снаряди та міни з часів Другої світової війни знаходять на українській землі й досі. Україна нині — одна з найбільш замінованих країн світу. Наслідки цього доведеться долати роками, якщо не десятиліттями. Наша земля буквально нашпигована залишками ракет і снарядів, протипіхотними мінами та іншими вибухонебезпечними предметами, які можуть здетонувати та зашкодити життю людей будь-якої миті.
Під час вибуху бомби чи ракети в повітря вивільняються хімічні речовини. А уламки боєприпасів потрапляють у землю, отруюючи ґрунтові води.
Російські військові замінували частину його акваторії, стріляють потужними снарядами з надводних і підводних човнів. Такими діями росія порушує положення Конвенції про захист Чорного моря від забруднення, яку ратифікувала ще у 1993 році та зобов’язалась дотримуватись усіх її положень.
Нещодавно на березі національного природного парку «Тузлівські лимани» на Одещині знайшли мертвих дельфінів — вони могли загинути через те, що втратили орієнтацію за ехосигналами. Військові рф використовують гідролокатори на високому рівні децибелів, а це шкодить слуху дельфінів.
@armyinformcomua
Екіпажі FPV-дронів 35-ї окремої бригади морської піхоти влаштували для ворожих безпілотників «день відкритих дверей», який закінчився для останніх падінням та перетворенням на брухт.
На Івано-Франківщині правоохоронці викрили трьох військовослужбовців, яких підозрюють у систематичному розкраданні дизельного пального, призначеного для потреб Збройних Сил України.
Тактика ворога щодо обстрілів мирних міст України все більше передбачає концентровані удари по одному-двох великих містах України в ході проведення атаки. Так, 17 червня під ударом опинилися Київ та Одеса.
Оборонне відомство кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах дистанційно-керований бойовий модуль «ШАБЛЯ МК19(М)».
Артилеристи прикордонної бригади «Помста» завдали нищівних ударів по скупченнях ворога одразу на трьох напрямках.
У Києві триває рятувальна операція на місці російського ракетного удару в Солом’янському районі. З-під завалів зруйнованого житлового будинку вже дістали тіла п’яти загиблих мирних мешканців.
від 20000 до 120000 грн
Кривий Ріг
4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…