ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна перемогла збірну Шотландії і продовжує свій шлях на чемпіонат світу

Прочитаєте за: 2 хв. 2 Червня 2022, 10:44 16

У першому стиковому матчі за вихід на чемпіонат світу з футболу збірна України перемогла Шотландію з рахунком 3:1. Важко переоцінити цю перемогу, адже сьогодні нам потрібні звитяги на будь-яких фронтах. А тому ці 90 хвилин, які подарували нашим вболівальникам щасливу мить перемоги, дуже важливі для нас.

Але про все по черзі. Цей матч мав би відбутися ще 24 березня, але ФІФА пішла нам назустріч і перенесла матч. Звісно, фаворитами в цій зустрічі були шотландці. Ще б пак, добротна атлетична команда, та ще й за підтримки «тартанової армії» своїх вболівальників, здатна дати бій будь-якому суперникові. А додати до цього, що більшість гравців збірної України вже пів року не мали ігрової практики, то ситуація для нашої команди взагалі була тривожною.

Утім, ми втримали стартовий штурм шотландців і раз за разом почали все болючіше «кусати» суперника в контратаках.

33 хвилина. Маліновський робить ювелірну передачу на Ярмоленка, і Андрій за два дотики переграє голкіпера шотландців і відкриває рахунок. 1:0! Саме за такого рахунку завершилася перша половина зустрічі.

У другому таймі шотландці перебудували свою гру, проте на 49 хвилині знову разюча контратака українців — і Яремчук з подачі Караваєва ударом головою подвоює рахунок. Ще раз: Головою! Шотландцям! Блискуче! 2:0, ми попереду на радість усій країні та нашим неймовірним вболівальникам на трибунах.

Далі були «валідольні» хвилини, під час яких шотландці хвилями накочувалися на ворота Бущана, який цього дня, відверто, не виблискував впевненістю. Врешті-решт на 78-й хвилині Макгрегору таки вдалося зменшити рахунок.

Після цього збірна Шотландії «на куражі» понеслася в атаку. І моментами ставало настільки тривожно, що здавалося нас врятує лише диво. Це диво сталося на 90+5 хвилині, коли Артема Довбика, який вийшов на заміну, вивели сам на сам із голкіпером шотландців і він встановив остаточний рахунок 3:1!

Все! Ми зробили ще один, передостанній крок для виходу на Мундіаль. 5 червня на нас чекає матч зі збірною Вельсу. У разі перемоги така жадана путівка до Катару буде в нас! Сподіваємося, віримо і підтримуємо наших хлопців!

Олександр Петраков

Головний тренер збірної України Олександр Петраков так прокоментував перемогу: «Зараз уже емоцій немає, вони залишилися на футбольному полі. Ця перемога дуже багато значать для нашої країни. Я хлопцям сказав перед виходом на поле, що ми граємо у футбол для простих людей, для нашої країни, для уболівальників, для тих, хто постраждав. Ми зробили невеликий крок — вийшли у фінал. Попереду гра з Вельсом. Можу сказати, що ми зробимо все залежне від нас. Ми сьогодні порадували людей. Ми пишаємося тим, що є українцями, що прославляємо нашу країну в тяжкий час».