ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Наша підтримка триватиме стільки, скільки буде необхідно, щоб Україна перемогла

Прочитаєте за: 11 хв. 31 Травня 2022, 17:37 43

НАТО — один з головних партнерів України з оборони та безпеки. Прагнення до членства нашої країни в Північноатлантичному альянсі (як і ЄС) було внесено як поправка до Конституції України ще у 2019 році.

Кореспонденти АрміяInform поговорили з директором Центру інформації та документації НАТО в Україні Вінетою Кляйне про партнерство між країнами НАТО та Україною, зокрема після початку широкомасштабної російської агресії 24 лютого.

Досьє: Вінета Кляйне — директор Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Має понад двадцять років досвіду роботи у сфері публічної інформації та комунікацій, як у Латвії, так і на міжнародному рівні, працюючи у структурах ЄС та НАТО.

Обіймаючи різні посади, від пресофіцера до керівника відділу стратегічних комунікацій та громадської дипломатії, вона відповідала за планування та впровадження доктрин, політики та концепцій у галузі комунікацій, а також за проведення різноманітних інформаційних заходів.

Протягом останнього десятиліття, вона надавала консультації та тренінги для вищого керівництва та органів державної влади на Західних Балканах та в країнах Східного партнерства. Пані Кляйне була радником з питань зв’язків з громадськістю Міністерства сил безпеки Косова, керівником Групи з питань стратегічних комунікацій Консультативної місії ЄС в Україні та радником з питань комунікації та публічного партнерства в Молдові.

У вересні 2020 року вона обійняла посаду директора Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Пані Кляйне має ступені магістра філології та політології.

— Пані Вінето, широкомасштабне вторгнення рф в Україну 24 лютого шокувало весь світ. Розкажіть, якою була реакція країн НАТО на це?

— Країни НАТО засудили широкомасштабне вторгнення Росії в Україну, яка є незалежною, мирною і демократичною країною, а також близьким партнером Альянсу.

24 лютого країни НАТО провели позачергове засідання Північноатлантичної ради, закликавши росію негайно припинити воєнні дії та вивести всі свої війська з України. Наступного дня, 25 лютого, лідери НАТО на позачерговому саміті домовилися надати більше підтримки Україні, а також активізувати оборонні плани Альянсу та розгорнути елементи Сил реагування НАТО.

— Яку саме підтримку надали країни НАТО для України, з огляду на гібридний характер агресії рф, зокрема ведення війни як на полі бою, так і в інформаційному просторі?

— Після позачергового саміту лідерів НАТО союзники активізувалися, надаючи багато типів легкої та важкої військової техніки, зокрема протитанкові та протиповітряні системи, гаубиці й дрони, боєприпаси та паливо. Надана підтримка також охоплює допомогу в кібербезпеці та обладнання для захисту України від біологічних, хімічних, радіологічних та ядерних загроз (обладнання з виявлення, захисту й медичного забезпечення), а також навчання з дезактивації та кризовий менеджмент.

Наразі союзники з Північноатлантичного альянсу передали Україні військове обладнання на мільярди доларів. Все це щодня змінює ситуацію на полі бою, допомагаючи Україні захищати свій народ і захищати свою територію.

Я також хотіла б підкреслити значну фінансову та гуманітарну допомогу, надану Україні та народу, і безпрецедентні санкції, запроваджені проти росії.

Підтримуючи Україну, країни НАТО також значно посилили свою оборону у східній частині Альянсу — це понад 40 000 військовослужбовців під безпосереднім командуванням НАТО, сотні кораблів і літаків, а також 8 багатонаціональних бойових груп від Балтійського до Чорного моря.

Посилення східного флангу НАТО

НАТО — це оборонний Альянс, завдання якого полягає не в тому, щоб спровокувати конфлікт, а в тому, щоб йому запобігти, об’єднавши зусилля. Наше посилене стримування та оборона спрямовані на те, щоб у москві не було місця для неправильного розуміння щодо нашої готовності захищати себе та союзників.

— Війна в Україні триває вже понад три місяці. Яку ще підтримку отримує Україна з боку країн НАТО?

— За останні три місяці підтримка України з боку країн-учасниць НАТО значно зросла. Нині НАТО є одним з координаторів оброблення запитів України на допомогу. Аналогічно Альянс підтримує союзників у доставленні гуманітарної та іншої допомоги. Крім того, союзники співпрацюють з Україною щодо розслідування воєнних злочинів, у тому числі надаючи Україні юридичну експертизу.

Але, як ви добре знаєте, не з 24 лютого розпочалася підтримка України з боку країн НАТО. За допомогою різноманітних навчань та тренінгів із залученням тисяч військовослужбовців щороку протягом більше ніж восьми років Північноатлантичний Альянс та його члени допомагали реформувати українську армію відповідно до західних стандартів. І справді, як бачимо, ця підтримка протягом багатьох років має важливий вплив.

Українська команда «Ігор Нескорених» у Гаазі

Також хочу звернути вашу увагу на ще один конкретний приклад. З 2017 року проєкт Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації підтримує участь української команди в «Іграх Нескорених». Так було і цього року. Ми дуже пишаємося результатами, яких досягла команда України наприкінці квітня в Гаазі. Українці представлені у 8 видах спорту! Йдеться про 16 медалей, з них 5 золотих, 5 срібних та 6 бронзових.

Як нещодавно згадував Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, НАТО та члени Альянсу продовжуватимуть чинити максимальний тиск на президента путіна з метою припинення війни, вводячи санкції проти рф, які є безпрецедентними та надаючи рішучу підтримку Україні.

Єнс Столтенберг виступає на молодіжному саміті НАТО

Загалом наша підтримка триватиме стільки, скільки буде необхідно, щоб Україна змогла перемогти. Україна та її народ мають фундаментальне право на самооборону, яке закріплено у Статуті Організації Об’єднаних Націй. Вторгнення рф в Україну шокувало весь світ, водночас об’єднало його для підтримки українського народу у боротьбі з загарбником.

English version

We will continue our support as long as it takes for Ukraine to win – Vineta Klein

 NATO is one of main defence and security partners of Ukraine. The aim of NATO and EU membership have been amended in the Constitution of Ukraine back in 2019. The correspondents of ArmyInform spoke with Director of the NATO Information and Documentation Centre in Ukraine Vineta Kleine about the partnership between NATO and Ukraine after the beginning of full-scale russian aggression on February 24.

What was the NATO response on Russia invasion of February 24?

NATO condemns and has condemned right away in the strongest possible terms Russia’s full-scale invasion of Ukraine – which is an independent, peaceful and democratic country, and a close NATO partner.

On February 24, NATO held an extraordinary meeting of the North Atlantic Council, calling on Russia to immediately cease its military action and withdraw all its troops from Ukraine. The following day, on February 25, NATO leaders at the extraordinary Summit agreed to provide more support to Ukraine as well as to activate NATO’s defence plans and deploy elements of the NATO Response Force.

Dossier: Vineta Kleine is Director of the NATO Information and Documentation Center in Ukraine.

He has more than two years of experience in the field of public information and communications, both in Latvia and internationally, working in the EU and NATO.

In various positions, from press officer to head of strategic communications and public diplomacy, she was responsible for planning and implementing the doctrine, policy and concept in the field of communications, as well as conducting various information events.

Over the past decade, she has provided advice and training to senior management and government in the Western Balkans and the Eastern Partnership countries. Ms. Kleine was a public relations adviser to the Kosovo Security Ministry, head of the Strategic Communications Group of the EU Advisory Mission in Ukraine, and an adviser on communications and public partnerships in Moldova.

In September 2020, she became the Director of the NATO Information and Documentation Center in Ukraine.

Ms. Kleine holds a Master’s degree in Philology and Political Science.

 

Accordingly, Allies are stepping up, with many types of light and heavy military equipment, including anti-tank and anti-air systems, howitzers, and drones, ammunition and fuel. The provided support also includes cybersecurity assistance and equipment to help Ukraine protect against biological, chemical, radiological, and nuclear threats. This could include detection, protection, and medical supplies, as well as training for decontamination and crisis management.

To date, NATO Allies have provided and committed billions of dollars of military equipment to Ukraine. All of this is making a difference on the battlefield every day, helping Ukraine to protect its people and defend its territory.

I would also want to underline the substantial financial and humanitarian aid, provided to Ukraine and the people, and the unprecedented sanctions, imposed on Russia.

While supporting Ukraine, NATO has also significantly strengthened its defence in the eastern part of the Alliance – with over 40,000 troops under direct NATO command, hundreds of ships and planes and with eight multinational battlegroups from the Baltic to the Black Sea.

The eastern flank of NATO

NATO is a defensive Alliance, and the reason to do that is not to provoke a conflict, but actually to prevent the conflict by standing together. Our strengthened deterrence and defence is aimed at ensuring that there is no room for misunderstanding in Moscow about our readiness to protect and defend all Allies.

Did it change throughout these 3 months?

 Over the past three months NATO’s support to Ukraine has increased significantly.

Right now, NATO is helping to coordinate Ukraine’s requests for assistance and is supporting Allies in the delivery of humanitarian and other aid. Furthermore, Allies are supporting investigations of war crimes, including by providing legal expertise to Ukraine. I already mentioned the military equipment, provided by Allies.

However, as you know very well, it is not as of February 24 that NATO has stepped in with the support to Ukraine. Through diverse drills, exercises and trainings, involving thousands of troops annually for more than eight years, NATO and its members helped to reform the Ukrainian army in direction to the Western standards.  And indeed, as we see, that support over many years is having an important impact.

As NATO Secretary General (Jens Stoltenberg – Ed.)mentioned recently, NATO and the Allies will continue to put maximum pressure on President Putin to end the war by imposing sanctions, and by providing strong support to Ukraine.

Jens Stoltenberg at NATO Youth Summit

We have agreed to step up and sustain our support for as long as necessary, so that Ukraine can prevail. We stand with the people of Ukraine for a simple reason – Ukraine has a fundamental right to self-defence, which is enshrined in the United Nations Charter.

What are the main achievements of the NATO-Ukraine relationship in these past 3 months?

As I have already mentioned, Allies have been doing a lot, and are determined to do more to help Ukrainians defend their homes and their country, and push back the invading forces.

Ukraine is a highly valued partner of NATO, and we have supported Ukraine for many years to help the country reform its security and defence sector, to help it better provide for its own security. And Allies have now stepped up. The sanctions introduced by NATO Allies and our partners are unprecedented.

Ukrainian team at Invictus Games in the Hague

I would also like to draw your attention to one specific example. Since 2017, NATO Trust Fund project on Medical Rehabilitation supports participation of the Ukrainian team in the Invictus Games. This year, we have supported participation of the Ukrainian team as well. We are very proud of the results the Ukrainian team has achieved at the end of April in Hague, being represented in 8 sports! We are talking about 16 medals, including 5 gold, 5 silver, and 6 bronze medals.

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Публікації