ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Найновіший російський ПЗРК став трофеєм українських воїнів: що про нього відомо

Прочитаєте за: 3 хв. 28 Травня 2022, 14:09 206

Днями у мережі було опубліковане фото, на якому український воїн тримає один із найновіших російських переносних зенітних ракетних комплексів 9К333 «Верба». Очевидно, що зброя стала черговим трофеєм, здобутим у боях з російськими окупантами.

Раніше, у березні, у звільненому Гостомелі у підбитій ворожій техніці виявили кілька пускових установок 9К333. Пізніше на околицях звільненого селища Мала Рогань на Харківщині серед знищеної та покинутої бронетехніки окупантів знайдено ракети 9М336 для цього ПЗРК. Також українським військовим вдалося захопити і сучасний російський комплект засобів автоматизації стрільців-зенітників 9С935, якими оснащують операторів переносних зенітних ракетних комплексів, зокрема й «Верби».

Трофейні ПЗРК у Гостомелі

Комплект засобів автоматизації стрільців-зенітників 9С935

 

Що ж собою являє собою цей ПЗРК?

По суті, «Верба» є результатом глибокої модернізації радянського комплексу «Игла». Робота над нею почалася ще у середині двохтисячних, а терміни прийняття на озброєння неодноразово зрушувалися. Перші ж зразки почали надходити у війська у 2014 році.

Новий ПЗРК створювався для протидії літакам та гелікоптерам, а також крилатим ракетам і БПЛА на висотах від 10 метрів до 3,5 (за іншими даними 4,5) кілометрів і на дальності 500-6000 метрів.

 

Російський ПЗРК 9К333 «Верба»

 

Нова ракета для «Верби» — 9М336, отримала покращений твердопаливний двигун, збільшену осколково-фугасну бойову частину, а також адаптивний контактно-безконтактний підривник. Крім цього, як заявляють розробники, ракета має захист від лазерних систем перешкод, які встановлюються на сучасні бойові літаки та гелікоптери.

Ракета 9М336

 

Ще одне ноу-хау — тридіапазонна головка самонаведення, яка працює в ультрафіолетовому, ближньому та середньому інфрачервоних діапазонах. Завдяки їй ракета має з більшою ймовірністю відрізняти реальну ціль від хибної. Також розробники «Верби» спростили процес технічного обслуговування: нову голівку самонаведення не потрібно регулярно охолоджувати рідким азотом.

За умови використання тепловізійного прицілу «Маугли-2М» оператор «Верби» має змогу вести вогонь уночі та в умовах обмеженої видимості.

 

Тепловізійний приціл 1ПН97М «Маугли-2М»

 

Окрім ракет і пускових пристроїв, до складу комплексу входять засоби розпізнавання «свій-чужий», модулі розвідки та управління, а також виявлення повітряних цілей.

На сьогодні зенітний ракетний комплекс «Верба» є частиною російського тактичного комплексу протиповітряної оборони «Барнаул-Т». Він інтегрований у загальну систему ППО і може отримувати інформацію про повітряні цілі від систем виявлення більш високого рівня.

 

Читайте також: Фатальний дебют нової «маршрутки» російських десантників — бронетранспортера «Ракушка»

18
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Озброєння та техніка