ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військовий експерт розповів про цілі та чисельність ударних угруповань росіян на Донбасі

Важливо Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 25 Травня 2022, 13:35

В ексклюзивному коментарі АрміяInform військовий експерт, координатор групи «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець назвав головну мету угруповання рашистських військ на сході нашої країни.

На думку Костянтина Машовця, у рамках проведення наступальної оперативно-тактичної операції противник продовжує активні наступальні дії у Східній операційній зоні з метою встановлення контролю над Донецькою та Луганською областями України в межах їхніх адміністративних кордонів. Також війська противника продовжують завдавати ракетних та авіаційних ударів по території нашої Держави, а також здійснювати вогневий вплив на частини й підрозділи Сил оборони України майже по всій лінії зіткнення.

Костянтин Машовець

За словами Костянтина Машовця, наразі головною метою операції військ противника є оточення та розгром частини угруповання Об’єднаних сил (ОС) Збройних Сил України, які обороняються у районі Лисичанськ – Сєвєродонецьк. Задля її досягнення командування військ противника створило, зосередило та розгорнуло два ударні угруповання військ, які на сьогодні проводять у цьому районі класичну операцію на оточення.

Перше ударне угруповання (до 15-17 батальйонних тактичних груп), наступаючи з півночі та північно-східного напрямку по загальній осі наступу Кремінна – Сіверськ, на сьогодні намагається завдати поразки підрозділам Сил оборони України на лівому березі Сіверського Донця, форсувати його на широкій ділянці та вийти на рубіж Сіверськ – Верхньокам’янка. З цією метою передові підрозділи цього угруповання противника, підтримані артилерією великої потужності, включаючи артилерійські системи типу 2А36 «Гіацинт – Б», 2С7 «Піон» та самохідними мінометами типу 2С4 «Тюльпан», атакують передові позиції наших військ у районах населених пунктів Лиман, Закітне та Білогорівка.

Друге угруповання військ противника (до 20-22 батальйонних тактичних груп), наступаючи у напрямку Соледар – Бахмут, а також Комишуваха з району Попасної, намагається одночасно вирішити два основні завдання — перерізати та блокувати дорогу Бахмут – Лисичанськ на відрізку Яковлівка – Берестове, а також прорватися в район Верхньокам’янки через Комишуваху. Передові підрозділи цього угруповання військ противника укомплектовані переважно військовослужбовцями російських повітряно-десантних військ, найманцями ПВК «Ліга» (колишня ПВК «Вагнер») та декількома танковими й мотострілецькими тактичними групами. Головна мета цього угруповання військ противника — замкнути коло оперативного оточення наших військ, що діють у районі Сєвєродонецьк – Лисичанськ, з півдня.

На сьогодні війська противника не досягнули своїх завдань, однак продовжують задля цього активні наступальні та штурмові дії. В ході їх проведення вони інтенсивно використовують артилерію, армійську авіацію та достатньо широкий спектр інших засобів ураження.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить