ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Жінки уже не тил української армії. Вони складають понад п’яту частину усього особового складу ЗСУ – Олена Зеленська

Прочитаєте за: 2 хв. 24 Травня 2022, 0:07 16

Чи знали ви, що першою жінкою-офіцером у Європі була українка? Олена Степанів командувала жіночою чотою Українських Січових Стрільців у Першій світовій війні. Про це написала дружина Президента Олена Зеленська у Телеграмі з нагоди Дня героїв.

«В Україні відзначали День героїв. І – героїнь. У цей день вітають тих, хто героїчно боровся за українську незалежність й продовжує це робити зараз. Наші жінки давним-давно уже не тил української армії. Сьогодні вони складають понад п’яту частину усього особового складу ЗСУ. Чи це багато? Дуже. Один з найвищих показників, якщо порівнювати з країнами НАТО», – написала вона.

Наші героїні – це скрипалька Ольга Рукавішнікова, що у перший день вторгнення змінила класичний інструмент на гвинтівку. Це Ярина Чорногуз – одна з топ-100 найвпливовіших жінок України за версією Forbes – яка замість філологічної кар’єри обрала берет морської піхотинки. Це поетеса Олена Герасим’юк, яка з 2017 року поїхала на війну парамедиком у складі добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» та рятувала поранених у найгарячіших точках на сході. Це Катерина “Пташка”, чий спів у підвалах «Азовсталі» вселив надію у мільйони українців.

«Таких героїнь – тисячі. Про них проект “Невидимий Батальйон”, який створили у 2015 році як правозахисний рух українських жінок-військових проти російської агресії на Донбасі. Нині він розповідає про жінок, які захищають усю країну. Кожна історія варта, щоб її знали» – наголосила вона.

Читайте нас в Telegram