ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Створення муралу «Свята Джавеліна» завершать 24 травня

Репортаж
Прочитаєте за: 3 хв. 23 Травня 2022, 23:16

Про мем «Свята Джавеліна» знають вже не тільки в Україні, а й за її межами. Так, футболки із зображенням Saint Javelin мають у своєму гардеробі Президент України та очільник вітчизняного Міністерства оборони.

Тепер відомий мем, окрім одягу, розташується і на одному з київських будинків у вигляді муралу. Роботи з його створення наближаються до фіналу.

Кореспонденти АрміяInform поспілкувались із людьми, причетними до «Святої Джавеліни», на вулиці Авіаконструктора Антонова.

– Це вже буде четвертий великий мурал у Солом`янському районі Києва. Тут через два будинки мурал із зображенням Петра Франка (сина великого українського поета Івана Франка. – Ред.), якого намальовано півтора року тому. Взагалі, була ідея створити тут алею муралів. Ми як організатори, спільно з активістами із Солом`янського району, готували ці фасади для того, щоб таку ідею втілити у життя – намалювати серію портретів маловідомих українців, – розповідає київський активіст Іван Лісовий.

Він додає, що цього разу до них звернулись їхні друзі з творчої групи художників Kailas-V і запропонували створити мурал зі  «Святою Джавеліною»:

– Ми погодились,  і знайшли місце на стіні цього дому.

За словами Івана, спонсорує створення муралу канадсько-український бренд Saint Javelin.

– «Свята Джавеліна» викликала певну дискусію  у суспільстві. В цьому випадку я хочу уточнити, що на зображенні не Божа Матір, навпаки – це просто новий символ нашої боротьби проти загарбників. Ми розділяємо мистецтво та релігію, – зазначає активіст.

Яна Волк – керівниця творчої групи Kailas-V, що безпосередньо займається створенням муралу – зауважує, що до них звернулись саме тому, що у її групи є величезний досвід у цьому напрямку:

– У столиці, наприклад, ми створили мурали із зображенням Грушевського, Скоропадського. «Свята Джавеліна» – це теж артпроєкт, художня інтерпретація. Ця робота ніяк не суперечить нашим внутрішнім принципам, тому ми за неї і взялись.

Яна зауважує, що творча група складається з чотирьох людей.

– Над цим муралом ми працюємо вже 5 днів. І 24 травня закінчимо роботу.

Фото – Дмитро Юрченко

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить