ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Територіальна оборона сковує сили ворога та переходить у наступ

Прочитаєте за: 3 хв. 22 Травня 2022, 11:45 26

З перших днів широкомасштабної війни підрозділи Територіальної оборони ЗСУ беруть участь у битвах із окупаційними силами російської федерації. Масове наповнення штату військових частин ТрО після військового вторгнення країни-агресора відобразило прагнення українців завдати нищівної поразки противникові, попри кількісну перевагу останнього у техніці та ракетно-артилерійському озброєнні. московські пропагандисти, бувши необізнаними в особливостях національного менталітету українців, у власній риториці свідомо замінювали феномен всеукраїнського спротиву хибними штампами про нечисленних фанатичних радикалів, чим спотворили уявлення свого населення про оборонні спроможності України. Натомість український народ проявив волю до тотального збройного опору, що виявилося прикрою несподіванкою для інтервентів.

Концепт територіальної оборони не лише грамотно врахував досвід 2014 року, об’єднавши мобілізаційні резерви у новому роді військ під централізованим командуванням, а й підсумував у собі традицію українського воїнства, втіливши кількасотрічний шлях визвольної боротьби, невіддільним елементом якої був масовий партизанський і повстанський рух. Ворогові не вдалося роз’єднати українську націю ментально – він не спроможний розшматувати Українську державу і у військовий спосіб. Територіальна оборона, наче цемент, підсилила і зміцнила фундамент української фортеці. Доповнивши формування Сил оборони України, ТрО взяла активну участь у відбитті наступів росіян та звільненні окупованих районів на визначених напрямках.

Найтяжчі бої від початку широкомасштабної фази російсько-української війни веде гарнізон Маріуполя, який складається, зокрема, з бійців батальйону територіальної оборони міста та управління Донецької окремої бригади ТрО. На оточеному заводі «Азовсталь» гарнізон продовжує завдавати противникові втрат.

Як зазначили у регіональному управлінні Сил територіальної оборони «Схід» ЗСУ, після вторгнення противника, відповідно до Закону про Основи національного спротиву, всі підпорядковані підрозділи Територіальної оборони було передано до створених оперативних угруповань військ (Сил).

російські війська суттєво уповільнили просування, вступивши у протистояння з угрупованнями військ на Запоріжжі та на підступах до Кривого Рогу. Оборонні рубежі, підготовлені Силами ТрО, скували російські підрозділи та обумовили позиційну перевагу Збройних Сил України.

Активні дії бійців Територіальної оборони Харківщини увінчалися успішним звільненням низки населених пунктів, що посприяло зниженню інтенсивності обстрілів обласного центру. У тісній взаємодії з іншими підрозділами Збройних Сил воїни ТрО здійснюють контрнаступальні заходи.

Парадигма українського опору полягає у базовому розумінні України як спільного дому, який мусить бути цілком звільнений від російського інтервента. «Більшого ворогові – не віддати, окуповане – повернути». Українці не воюють на чужій землі, але захищають свою – і любов до рідного спонукає повернути мир на всі землі України.

Витративши десятки років на дискредитацію національно-визвольного руху українського народу, російські окупанти втонули в демонічній істерії «боротьби з бандерівцями». Тепер відроджена армія, яка щоденно поповнюється «бандерівцями ХХІ століття», являє собою силу, здатну відправити у забуття прогнилу середньовічну імперію.

2
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram