ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У столиці відбувся співочий флешмоб від українських науковців до Дня Європи

Новини Репортаж
Прочитаєте за: 2 хв. 21 Травня 2022, 13:47

З нагоди Дня Європи Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України 21 травня організувала флешмоб «Головні символи України та Європи: єднаймося». Дійство такого формату проводиться вперше з метою подяки Європі за її підтримку Україні у боротьбі з військовою агресією росії.

Організаторка флешмобу Олеся Ващук Голова РМУ при МОН України розповіла про головний меседж заходу:

– Сьогодні День Європи, сьогодні наш день, ми європейці й з гордістю святкуємо це свято. Ми безмежно вдячні всім європейцям, які підтримали нас у цей скрутний час. Цей день є для нас святом, ми як європейці доносимо своє бачення, мислення, світогляд, розвиток.

Для підкреслення самобутності учасники були вдягнені у вишиванки. Захід відбувався на території Національного музею  історії України у Другій світовій війні, місце було змінене в останній момент в цілях безпеки. Учасники флешмобу співали пісні, танцювали, водили хороводи, малювали на щоках жовто-блакитні прапори та навіть принесли кота Сяо, якого на український манір усі кликали Сявко.

– Ми вирішили виконати гімн Європи, але водночас, щоб підкреслити свою ідентичність, звучав також гімн України та народна пісня «Ой, у лузі червона калина». Так, ми – частина Європи, але зі своєю унікальною культурою та цінностями, – розповідає координатор заходу Олександр Прохорчук.

Спеціальними гостями заходу стали вчені, які нині несуть службу в підрозділах Територіальної оборони або займаються волонтерською діяльністю.

Декан історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, а тепер старший лейтенант 241-ї бригади ТРО Іван Патриляк, вважає, що коли все суспільство реагує на російську агресію, люди, які присвятили своє життя науці, не можуть залишитись осторонь.

Розвиток науки можливий лише у вільному та мирному світі. Саме тому науковці долучаються до збройних формувань, це вияв їхньої громадянської позиції.

– Колосальна підтримка європейських партнерів додає нам віри і сил для опору від російської агресії. Тому у цей світлий день я бажаю кожному українцю з оптимізмом дивитися у майбутнє. І пам’ятати: весь цивілізований світ підтримує нас, а тому перемога точно буде за нами! – наголошує Іван Патриляк.

Фото Дмитра Юрченка

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить