Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
З нагоди Дня Європи Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України 21 травня організувала флешмоб «Головні символи України та Європи: єднаймося». Дійство такого формату проводиться вперше з метою подяки Європі за її підтримку Україні у боротьбі з військовою агресією росії.
Організаторка флешмобу Олеся Ващук Голова РМУ при МОН України розповіла про головний меседж заходу:
– Сьогодні День Європи, сьогодні наш день, ми європейці й з гордістю святкуємо це свято. Ми безмежно вдячні всім європейцям, які підтримали нас у цей скрутний час. Цей день є для нас святом, ми як європейці доносимо своє бачення, мислення, світогляд, розвиток.
Для підкреслення самобутності учасники були вдягнені у вишиванки. Захід відбувався на території Національного музею історії України у Другій світовій війні, місце було змінене в останній момент в цілях безпеки. Учасники флешмобу співали пісні, танцювали, водили хороводи, малювали на щоках жовто-блакитні прапори та навіть принесли кота Сяо, якого на український манір усі кликали Сявко.
– Ми вирішили виконати гімн Європи, але водночас, щоб підкреслити свою ідентичність, звучав також гімн України та народна пісня «Ой, у лузі червона калина». Так, ми – частина Європи, але зі своєю унікальною культурою та цінностями, – розповідає координатор заходу Олександр Прохорчук.
Спеціальними гостями заходу стали вчені, які нині несуть службу в підрозділах Територіальної оборони або займаються волонтерською діяльністю.
Декан історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, а тепер старший лейтенант 241-ї бригади ТРО Іван Патриляк, вважає, що коли все суспільство реагує на російську агресію, люди, які присвятили своє життя науці, не можуть залишитись осторонь.
Розвиток науки можливий лише у вільному та мирному світі. Саме тому науковці долучаються до збройних формувань, це вияв їхньої громадянської позиції.
– Колосальна підтримка європейських партнерів додає нам віри і сил для опору від російської агресії. Тому у цей світлий день я бажаю кожному українцю з оптимізмом дивитися у майбутнє. І пам’ятати: весь цивілізований світ підтримує нас, а тому перемога точно буде за нами! – наголошує Іван Патриляк.
Фото Дмитра Юрченка
@armyinformcomua
Група російських окупантів, яка безтурботно та розслаблено посеред білого дня заходила на позицію у напівзруйнованій будівлі, була виявлена аеророзвідкою та повністю знищена ударними дронами.
Правоохоронні органи за сприяння Головнокомандувача ЗСУ викрили у лавах Сил оборони «крота» російських спецслужб.
Колишній моряк та бармен, а нині — штурман екіпажу зенітних FPV-дронів Микола на псевдо «Сокіл» на Вовчанському напрямку полює на ворожі «Орлани» вартістю понад 100 тисяч доларів за допомогою значно дешевших дронів-камікадзе.
У Києві завершено пошуково-рятувальну операцію після вчорашньої ракетно-дронової атаки рф: загальна кількість загиблих становить 28 людей, ще понад 140 — травмовані.
Українські дронарі з 414 окремої бригади ударних безпілотних авіасистем «Птахи Мадяра» помітили на фронті російського штурмовика, який намагався прикинутися «хробаком».
Україна вперше презентує свої безпілотні технології на найбільшій міжнародній виставці авіаційної та аерокосмічної промисловості — Paris Air Show у Франції.
від 21000 до 121000 грн
Білгород-Дністровський
808 ОПП
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…