
«Дорогий воїне, цей малюнок для тебе. Дякую тобі за жертовність, мужність і безмежну любов до України. Хай Бог береже вас і дає сил у бою!» – 4-річна Надійка.
«Бажаю хоробрості, здоров’я та справедливості, а також повернутися додому! Дякую, що ви захищаєте нас! Слава Україні! Героям слава!» – Єва.
«Я бажаю вам багато здоров’я, щастя! Усе буде Україна! Слава Україні!» – Віка.
Малюнки з такими побажаннями приносять наймолодші українці до Вінницького обласного краєзнавчого музею. Тут команда відокремленого підрозділу «Музей Мужніх» ВОКМ започаткувала акцію «Мій малюнок для захисника».
– Усі давно знають, що наші воїни на передовій очікують від волонтерів не лише смаколиків та військового спорядження. З великим трепетом та щемом вони чекають на дитячі малюнки та листи зі словами вдячності та побажаннями Перемоги, – розповіла кореспондентці АрміяInform Олена Гордієнко, завідувачка «Музею Мужніх». – Такі звістки з дому надихають захисників на подальшу боротьбу та майбутні перемоги, а також є своєрідними оберегами. Тож запрошуємо наймолодших гостей Музею та їхніх рідних висловити вдячність тим, хто боронить нашу державу зі зброєю в руках, і долучитись до акції. Цим самим ми всі докладаємо частку до спільної Перемоги.
Наразі Музей зібрав майже 50 рисунків. Наймолодшим художникам – по 3 рочки.
Створені листи та малюнки будуть передані через волонтерів воїнам на передову та пораненим захисникам, які проходять лікування у медичних закладах Вінниці.
А деякі малюнки стануть експонатами, а відтак, частиною майбутньої експозиції відокремленого підрозділу «Музей Мужніх» ВОКМ, який буде присвячений подіям Революції Гідності та російсько-української війни. Вони розповідатимуть про перебіг війни, історії захисників та їхню героїчну боротьбу проти окупантів, військових медиків, капеланів, волонтерів, вимушено переміщених українців та вшановуватиме пам’ять полеглих у боях за Україну.
Також Олена Гордієнко закликає вінничан допомогти у створенні цієї експозиції.
– Це може зробити кожен, завітавши до Вінницького обласного краєзнавчого музею та розказавши особисту історію працівникам «Музею Мужніх». Адже роль музею – зафіксувати, задокументувати та зберегти пам’ять про події героїчного протистояння українського народу.
А останній розділ «Музею Мужніх» буде, поза жодними сумнівами, присвячено нашій Перемозі.