ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Пропонуємо державам-партнерам визнати, що росія повинна понести матеріальну відповідальність за скоєні нею злочини – Президент

Новини
Прочитаєте за: 4 хв. 20 Травня 2022, 22:55

Українці і українки!

Усі наші захисники, наші захисниці!

Але також і наші партнери у світі. Сьогодні моє звернення ширше, ніж зазвичай. І присвячене це звернення предмету, над яким будемо працювати разом найближчим часом. А саме – компенсації усіх тих збитків, які Росія своєю агресією завдала Україні.

Погляньте, будь ласка, як минув сьогоднішній день. Ракетний удар російської армії по Харківщині. У місті Лозова окупанти знищили будинок культури.

Звичайно, Росія зробила вже все можливе, щоб на її території не залишилося жодного місця для культури. Але до чого тут наша Харківщина? Хай би в себе в Росії й підривали те, що в них залишилося від будинків культури, якщо їм так хочеться.

Окупанти вдарили також по Одеській області, по Полтавщині, по Житомирщині. Продовжують спроби наступу на Донбасі. Вони знищили в попіл Рубіжне, Волноваху, як Маріуполь. Намагаються зробити те саме із Сєвєродонецьком та багатьма іншими містами.

Вони роблять усе, щоб витравити будь-яке нормальне життя на Херсонщині, у тих районах Запорізької області, куди вони зайшли.

Усе це й багато іншого, що російська армія зробила за час із 24 лютого і з 2014 року, потребує справедливої відповіді.

По-перше, це звільнення. Ми маємо битися, поки не очистимо нашу землю від окупантів і поки не гарантуємо Україні безпеку.

По-друге, це притягнення до відповідальності всіх російських воєнних злочинців. І в українських судах, і в міжнародному трибуналі, і просто на полі бою, поки війна триває.

Але, по-третє, ми працюємо й над тим, щоб Росія так чи інакше компенсувала все, що вона знищила в Україні. Кожен спалений дім. Кожну зруйновану школу, зруйновану лікарню. Кожен підірваний будинок культури та обʼєкт інфраструктури. Кожне знищене підприємство. Кожен зупинений бізнес, кожну втрачену гривню – людьми, підприємствами, громадами й державою.

Російські гроші як компенсація мають дійти до кожної людини, родини, бізнесу, які постраждали.

Звичайно, російська держава не визнає навіть того, що вона є агресором. Але її визнання й не потрібно.

Ми пропонуємо державам-партнерам у законний спосіб визнати те, що Росія повинна понести матеріальну відповідальність за скоєні нею злочини. Це важливо не тільки в контексті цієї війни, розв’язаної Росією. Але й у контексті будь-яких інших агресивних дій чи то Росії, чи то будь-якого іншого потенційного агресора. Зло має отримати відповідь й знати, що буде покаране.

Отже, ми пропонуємо державам-партнерам підписати багатосторонній договір і створити механізм, завдяки якому кожен і кожна, хто постраждав від дій Росії, зможе отримати компенсацію всіх втрат.

На основі такого договору російські кошти та майно, які перебувають у юрисдикціях держав-партнерів, мають бути заарештовані або заморожені, а потім конфісковані й спрямовані у спеціально створений фонд, із якого всі, хто постраждав від російської агресії, зможуть отримати відповідну компенсацію.

Це буде точно справедливо. І Росія відчує справжню вагу кожної ракети, кожної бомби, кожного снаряду, які вона випустила по нам.

Ми пропонуємо нашим партнерам стати засновниками такого фонду, а також учасниками спеціальної міжнародної комісії, яка розглядатиме позови, тобто звернення як фізичних, так і юридичних осіб.

Зрозуміло, що виконання цього завдання не буде простим. Але насправді вже почалася дискусія про необхідність такої компенсації за рахунок російських активів.

Світ уже про це говорить. Тож маємо зробити. І починаємо такий спеціальний діалог з нашими партнерами. Щоб агресор відчував, що війна здатна завдати максимальних збитків не комусь іншому, а саме тому, хто пішов з нею до сусіда.

Світ побачив, що наявні міжнародні організації та інструменти не можуть впоратися з усіма викликами. Тому треба не просто використовувати ті можливості, які вже існують, а й пропонувати нові. Це буде дієво.

Говорив сьогодні про відповідальність Росії за цю війну і з представниками Ірландії, які відвідали Україну. Голови обох палат ірландського парламенту були в столиці. Провели з ними дуже змістовні переговори.

І ще одне. Обов’язково сьогодні хочу подякувати нашим людям, які не припиняють боротися з окупацією. І особливо тим, хто зараз на території, яка тимчасово під контролем Росії, її армії. Зокрема, рятувальники в Енергодарі, які вийшли сьогодні на протест, заслуговують підтримки від усіх нас. Дякую вам.

Кожен і кожна мають показувати, що в окупантів немає жодного права щось вирішувати на нашій землі. Це важливий компонент нашої перемоги.

Підписав сьогодні й черговий указ про нагородження наших захисників. 202 військовослужбовці Збройних Сил України відзначені державними нагородами.

Загалом за час повномасштабної війни вже понад 14 тисяч наших захисників і захисниць були нагороджені за хоробрість та ефективність в обороні країни і в допомозі нашим людям.

Вічна слава усім, хто став на захист держави!

Вічна памʼять кожному й кожній, хто віддав життя за Україну!

Слава Україні!

Напевне, останнє. Сьогодні – три роки, як я став Президентом України. Дякую за довіру. Пишаюся тим, що я Президент.

Люблю вас!

Не підведу!

Слава Україні!

Джерело: Офіс Президента України

Читайте нас в Telegram
«Рейтинг корчів», 450 тисяч єПосвідчень і 100 тисяч компенсацій: що показує статистика Ветеран Pro в Дії

Ветеран Pro в Дії — це окремий розділ у застосунку, де ветерани та ветеранки можуть отримати державні послуги онлайн.

Щомісяця обкрадав військових на 5 млн грн: до України екстрадували екстрашахрая
Щомісяця обкрадав військових на 5 млн грн: до України екстрадували екстрашахрая

Поліцейські екстрадували з Естонії організатора схеми продажу неіснуючих авто для ЗСУ — щомісячні збитки військових перевищували 5 млн грн.

Топографічна служба ЗСУ оновила координати державного кордону з Угорщиною
Топографічна служба ЗСУ оновила координати державного кордону з Угорщиною

На українсько-угорській ділянці кордону узгодили нові технічні рішення і підбили підсумки перевірок.

На Харківщині через російські атаки пошкоджено будинки, є поранені
На Харківщині через російські атаки пошкоджено будинки, є поранені

На Харківщині внаслідок ворожих атак по Богодухівщині поранено двох людей.

Палає «бавовна»: СБУ уразила один із найбільших нафтопереробних заводів росії
Палає «бавовна»: СБУ уразила один із найбільших нафтопереробних заводів росії

Безпілотники Центру спецоперацій «Альфа» СБУ уразили інфраструктуру одного з найбільших НПЗ рф — «Лукойл-Пермнафтооргсинтез».

Гори, гори ясно! Lasar’s Group спалив російської техніки на $14 мільярдів
Гори, гори ясно! Lasar’s Group спалив російської техніки на $14 мільярдів

У ніч на 30 квітня «Лазарі» знищили низку важливих цілей окупантів, включно із засобами ППО.

ВАКАНСІЇ
Оператор БПЛА-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Суми

Косівський РТЦК та СП

Водій-радіотелефоніст

від 20000 до 120000 грн

Чернігів

119 ОБр Сил ТрО

Бойовий медик взводу

від 21000 до 125000 грн

Червоноград

63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО

Стрілець

від 20100 до 120000 грн

Дніпро

108 ОБр Сил ТрО

Сапер, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ

Командир міномета

від 120000 до 190000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

--- ---