ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Зброя рашистського терору: запалювальні боєприпаси

Прочитаєте за: 3 хв. 19 Травня 2022, 9:15 27

З початком широкомасштабного вторгнення рашисти залучили проти українців весь свій вбивчий арсенал. Не виключенням стали й запалювальні боєприпаси, які російські окупаційні війська регулярно застосовують, нехтуючи принципами міжнародного гуманітарного права.

Так, зокрема, ще на початку березня офіційно зафіксовано факти застосування російською авіацією авіабомб ОФЗАБ-500 під час бомбардувань житлових районів Чернігова.

На відео співробітники ДСНС дістають підривач із російської  авіабомби ОФЗАБ-500, що не розірвалася.

На озброєння армії рф ці півтонні осколково-фугасно-запалювальні авіабомби надійшли у 2001 році. А от вправлятися у їх застосуванні по мирних жителях російські льотчики почали на літаках Су-34 та Су-24МК у Сирії у 2015-му.

ОФЗАБ-500 вважається одним із найпотужніших боєприпасів у арсеналі фронтової авіації рф. На відміну від інших, ця авіабомба має підвищені фугасний та запалювальний ефекти. Температура в епіцентрі вибуху сягає 900 градусів, а максимальний радіус ураження – до 290 метрів.

Її конструкція дозволяє носію виконувати маневри з великими навантаженнями. Скидають авіабомбу з висоти 900-12000 метрів при швидкості 550-1850 км/год.

ОФЗАБ-500 – це потужна, але неточна бомба вільного падіння, застосування якої може призводити до великих втрат серед мирного населення та значного руйнування об’єктів цивільної інфраструктури. Cвідоме використання цих боєприпасів для бомбардувань українських мирних міст є черговим очевидним злочином армії окупанта проти людяності.

Окрім авіабомб, окупанти активно використовують запалювальні боєприпаси для реактивних систем залпового вогню.

Ці «феєрверки» часто плутають з фосфорними боєприпасами. Та насправді подібний ефект створюють реактивні снаряди 9М22С, які запускаються реактивними системами залпового вогню БМ-21 «Град».

Снаряд 9М22С має бойову частину 9Н510, яка містить у собі 180 запальних елементів. Ці елементи являють собою шестикутні призми, виготовлені з магнієвого сплаву МЛ-5 і наповнені спеціальним піротехнічним складом, що забезпечує високотемпературне горіння (1,5-2 тисячі градусів) упродовж кількох хвилин.

Запалювальні елементи розсіюються на площі близько шести з половиною квадратних кілометрів і можуть нанести серйозні опіки людині та спричинити масштабні пожежі у житлових районах за наявності достатньої кількості легкозаймистих матеріалів. Гасіння їх водою є даремним, найкраще засипати піском або ґрунтом.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram