ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як в одній з ремонтних частин ЗСУ відновлюють українську та трофейну техніку

Прочитаєте за: 3 хв. 18 Травня 2022, 14:14 35

Від початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну понад 900 одиниць автомобільної та бронетанкової техніки відновили фахівці однієї з ремонтно-відновлювальних частин Збройних Сил України. Активно відновлюється і трофейна техніка – кілька десятків російських танків відремонтовано і вже поставлено у стрій українського війська.

Як розповідає командир частини, на другу-третю добу після початку широкомасштабного вторгнення, до військової частини почали прибувати мобілізовані фахівці-ремонтники.

«Вони суттєво посилили наш штат – це висококваліфіковані фахівці, багато з яких служили у нашій військовій частині, або працювали на спеціалізованих підприємствах. Повернулися хлопці, які служили в нас за мобілізацією у 2014-2016 роках, – зазначив офіцер. – За цей час нами вже відновлено понад 900 одиниць української автомобільної та бронетанкової техніки, ракетно-артилерійського озброєння. Виїзні групи працюють цілодобово у польових умовах. Працюємо 24/7. Піхота виконує завдання на передньому краю, а наші військовослужбовці забезпечують боєготовність техніки. Якщо є можливість відновити техніку на місці – ремонтуємо у полі, у разі, якщо ремонт складний – евакуйовуємо її, і в найкоротший термін відновлюємо та повертаємо.

За його словами, особовий склад частини також відновлює і трофейну техніку, багато захоплених танків вже поставили до строю. Це техніка, яка була виведена з ладу внаслідок неправильної експлуатації, а також пошкоджена у боях.

– Ми навчилися її обслуговувати та відновлювати. Наприклад, російські «Тигри», з якими ми не стикалися, переоснащуємо під наше озброєння. Так само як і їхні танки Т72 Б3, які відрізняються від наших деякими системами. Відновлюємо та направляємо ці трофеї у війська, аби бити ворога його ж зброєю, – розповів командир і додав, що  російська армія не є сильною, вона є довгою.

За словами іншого офіцера – командира ремонтно-відновлювального підрозділу з ремонту бронетанкової техніки, особовий склад його підрозділу досконало знає тонкощі та особливості ремонту і обслуговування танків, БМП та САУ. Чимало фахівців, які поповнили лави ремонтного підрозділу, працювали на спеціалізованих підприємствах військово-промислового комплексу. Тому терміни відновлення техніки є мінімальними – приміром, заміна коробки передач у танку відбувається за один день.

Як зазначає офіцер, доволі часто доводиться стикатися у трофейних зразках техніки з проблемою виходу з ладу саме трансмісії.

– Багато техніки вони знімали зі зберігання, належним чином вона не обслуговувалася. У багатьох трофеях не було мастила у мостах та коробках передач. Звісно, ці машини виходили з ладу і були кинуті окупантами. Чимало ворожої техніки пошкоджено унаслідок бойових дій. Наші військовослужбовці забирають її, а ми відновлюємо. Якщо говорити про російські танки Т72, то існує певний дефіцит запасних частин до них, оскільки основний бойовий танк українського війська – Т64. Тому придатні до використання трофейні 72-ки ми відновлюємо за рахунок теж трофейних «донорів», що мають значні ушкодження», – говорить офіцер.

Як розповідають військовослужбовці, техніку окупантів доводилося піднімати з річок і боліт, глибоких ярів. Попри складні умови, не було таких випадків, щоб евакуаційні команди не впоралася із завданням – професіоналізм і мотивація ремонтників роблять справжні дива.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook