ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Фінансування оборонної програми Рівненщини зросло на 300%

Прочитаєте за: 2 хв. 18 Травня 2022, 13:46 2

45 мільйонів 971 тисяча гривень — такими є витрати Програми забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Рівненській області на 2021–2023 роки за час дії воєнного стану.

Понад 44 мільйони з цієї суми спрямовані на придбання радіостанцій, форменного одягу, шоломів, бронежилетів для воїнів тероборони. 218 тисяч — на заходи з кібербезпеки. 572 тисячі витратили на купівлю генераторів, 474 тисячі — на ремонт бомбосховищ, 235 тисяч становлять витрати на транспортні послуги і 150 тисяч — видатки на закупівлю поліграфічної продукції.

Однак громади поки ще не отримали закуплену амуніцію. Як пояснюють чиновники, так трапилося через певні зволікання з боку ОТГ із виділенням субвенцій та через дефіцит засобів захисту на ринку.

— Ми шукали якісні сертифіковані бронежилетиі ми їх найшли. Вони четвертого класу, чотири плюс, — повідомив начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату РОВА Сергій Косяк, який інформував про перебіг виконання програми депутатів Рівненської обласної ради. Він же й повідомив, що обсяг фінансування програми, якщо порівнювати із довоєнним часом, зріс на 300% від планових показників.

—За час дії воєнного стану ми внесли зміни до цієї програми. Серед іншого ми передбачили  придбання пально-мастильних матеріалів для перевезення військовослужбовців, гуманітарних вантажів та евакуації населення. Також зміни стосуються закупівлі запасних частин та витратних матеріалів, оплати послуг із ремонту та відновлення військової техніки, — розповів  Сергій Косяк.

Програма передбачає виділення 5,2 мільйона на пально-мастильні матеріали, транспортні витрати для перевезення військових ЗСУ, евакуацію населення та доставлення гуманітарних вантажів,5,1 мільйона — на систему зв’язку територіальної оборони.

Крім того, обласну програму доповнили заходами, які забезпечать готовність надавати безперебійну медичну допомогу. Понад 5,5 мільйона передбачені на облаштування захисних споруд, зокрема в 7-ми комунальних підприємствах охорони здоров’я, а також на придбання генераторів для обласних лікарень та інших комунальних медичних установ.

За словами Сергія Косяка, в рамках програми заплановано використання ще понад 45 мільйонів гривень. 35 мільйонів із них -це субвенції територіальних громад, які на сьогодні перерахували понад 24 мільйони гривень.

Ці кошти витратять на придбання одягу та спеціального спорядження для військовослужбовців ЗСУ та інших сил сектору оборони.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook