ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Петлюра» з «Корсаром» високоточно вражатиме окупантів

Прочитаєте за: 2 хв. 15 Травня 2022, 11:06 9

Легкий протитанковий ракетний комплекс «Корсар» став мобільнішим. Це стало можливим завдяки його встановленню на баггі — невеликому автомобілі високої прохідності для подолання бездоріжжя. Відповідні світлини опублікувало КБ «Луч» на своїй офіційній сторінці в Facebook. Символічно, що баггі названий на честь відомого українського військового та політичного діяча Симона Петлюри. Відповідне прізвище проглядається на одній із фотографій, на якій український захисник, як і решта бойових побратимів, націлений і надалі нищити окупантів до повного їхнього вигнання із захоплених територій нашої держави.

 

Нагадаю, ПТРК «Корсар» прийняли на озброєння українського війська у 2017 році. Призначений для ураження нерухомих і рухомих броньованих цілей та інших об’єктів, що мають комбіновану, рознесену чи монолітну броню, зокрема з динамічним захистом. А також малорозмірних цілей типу довготривалих вогневих точок, легкоброньованих об’єктів та вертольотів. Його розробник і виробник  ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч», що входить до складу ДК «Укроборонпром».

Одна з головних особливостей цього комплексу — габарити. Вони дозволяють його переносити та вести вогонь «з плеча», без застосування додаткових пристроїв. Але для зручності застосування на заздалегідь обладнаних позиціях, наприклад в обороні, бійці можуть використовувати спеціальний станок. Наведення виконується за допомогою лазерного променя і на низькоенергетичному рівні випромінювання задля скритності каналу управління.

Комплекс може застосовувати 2 типи ракет — з тандемною кумулятивною (РК-3К) та осколково-фугасною (РК-3ОФ) бойовими частинами. Перші знищують динамічний захист бронетехніки та пробивають до 550 мм танкової броні, другі — ефективні проти бетонних укріплень та легкої бронетехніки: під час детонації бойова частин утворює ударне ядро, яке пробиває до 50 мм броні. До речі, ПТРК «Корсар» водночас простий в експлуатації та високоточний. Як свідчать численні результати його застосування, ракети на відстані 2,5 км влучають у середину нанесеного на щит перехрестя, розміром 2,3х2,3 метра.

Фото: КБ «Луч»

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: ,