ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Рада Безпеки ООН: все більше українських дітей стикаються з жахіттями війни

Прочитаєте за: 4 хв. 14 Травня 2022, 12:11 4

Засідання скликали Франція та Мексика. Цього разу фокус уваги був зосереджений на наслідках війни для дітей.

Це вже сьоме засідання Радбезу ООН щодо гуманітарної ситуації в Україні відтоді, як росія розпочала повномасштабне вторгнення. Відкрила засідання заступниця Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань з Джойс Мсуя (на знімку). Свій виступ вона розпочала з ситуації у Маріуполі. Вона нагадала, що у понеділок, 9 травня, ООН разом з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста вдалося евакуювати з “Азовсталі” та інших частин міста ще 174 цивільних. Тож з міста, оточеного російськими військами, вдалося вивести понад 600 осіб. Вона також згадала і про авіаудар, який 7 травня було завдано по школі у Білогорівці, де попередньо загинуло 60 осіб. «Останні повідомлення про обстріл школи у Білогорівці Луганської області, де жінки та діти шукали притулку від обстрілів, – огидні, і людські жертви повинні бути засуджені», – додала вона.

Оновлені дані щодо ситуації надав і заступник виконавчого директора ЮНІСЕФ Омар Абді. За його словами, з кожним днем дедалі більше українських дітей стикаються з жахами цієї війни. Тільки минулого місяця, за даними ООН, майже 100 дітей було вбито, проте реальні цифри набагато вищі. Ще більше дітей дістали поранення, мільйони були переміщені. Війна зупинила навчання.

За даними ЮНІСЕФ, станом на минулий тиждень принаймні 15 з 89 шкіл на сході України, які підтримує ЮНІСЕФ, були пошкоджені або зруйновані. Тобто це кожен шостий навчальний заклад. Ще сотні шкіл по всій країні постраждали від обстрілів та авіаударів.

За словами Абді, українські діти, з якими спілкуються представники ЮНІСЕФ, кажуть, що хочуть возз’єднатися зі своїми родинами та повернутися до своїх громад. «У цій війні діти вже заплатили занадто високу ціну. Ми повинні робити все можливе, щоб це не коштувало їм майбутнього. Як гуманітарні працівники ми зробимо все, щоб і надалі задовольняти потреби дітей, які постраждали від цієї війни – надати безпеку, стабільність і захист, але цього ніколи не буде достатньо. Зрештою, дітям потрібно, щоб ця війна закінчилася – їхнє майбутнє висить на волосині», – переконаний він.

Тим часом заступник посла США при ООН Річард Міллс, який головував на засіданні, у своєму виступі заявив, що з майже 14 мільйонів українців, які були змушені залишити свої домівки, приблизно половина – діти. З початку війни було зафіксовано понад 200 нападів на заклади охорони здоров’я та школи.

«Кожен день війни несе особливий ризик для дітей. Вони стають дедалі вразливішими до торгівлі людьми та інших форм експлуатації і жорстокого поводження. Це особливо стосується тих дітей, які перебувають без супроводу дорослих чи були розлучені з батьками або опікунами. Українців, багато з яких – діти, депортували до росії та переправляли через так звані фільтраційні табори. Тим часом уповноважена при президенті рф з прав дитини Марія Львова-Бєлова розхвалила зусилля рф щодо прискорення усиновлення дітей з України в росії», – зазначив посол.

Про фільтраційні табори у своєму виступі згадав і постійний представник України при ООН Сергій Кислиця. «Під час евакуації 9 травня, за іронією долі в День матері, російські окупанти розлучили 4-річну дівчинку Алісу з її матір’ю. Лише маленькій дитині дозволили залишити окуповану територію, а її матір, як повідомлялося, утримують у фільтраційному таборі», – розповів він. Постпред додав, що, за даними офіційних російських джерел, станом на 7 травня до росії було перевезено понад 1 мільйон українців, у тому числі 200 тисяч дітей. З них 2 тисячі – діти-сироти або позбавлені батьківського піклування. Умови життя дітей та стан їхнього здоров’я залишаються невідомими.

Також за інформацією Кислиці, наразі в результаті обстрілів та авіаударів повністю зруйновано 126 навчальних закладів і ще 1509 пошкоджено.

Його колега, постійна представниця Великобританії при ООН Барбара Вудвард, заявила, що Рада Безпеки неодноразово впродовж останніх 25 років визнавала, засуджувала та намагалася подолати вплив конфліктів на дітей. За її словами, нині існує цілком реальна загроза втрати покоління та продовження циклу насильства, спричиненого вторгненням росії та тим спустошенням, яке вона створила, інформує «Голос Америки».

Читайте нас у Facebook