ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чому Україна переможе і що є такого в нас, чого немає в рашистів

Прочитаєте за: 3 хв. 14 Травня 2022, 14:10 9

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну шкільне навання перейшло до дистанційного формату. На допомогу вчителям, батькам та їхнім дітям в державі створено всеукраїнський проєкт «Школа онлайн», що включає всі предмети: математику, українську мову та літературу, іноземну, трудове навчання й мистецтво… окрім предмета «Захист України».

Як у Рівному навчають старшокласників військової справи, кореспонденти АрміяІnform поцікавились у призера всеукраїнського конкурсу з дисципліни «Захист України» у 2016 році вчителя школи № 15 Сергія Гапанчака.

 Наш співрозмовник не просто вчитель — він полковник запасу, який прослужив у війську десятки років на командних посадах у бойових та навчальних підрозділах, а серед його вихованців наразі більше ніж сотня нинішніх захисників України. А ще він батько офіцера — кавалера двох орденів Богдана Хмельницького.

У чому ефективність навчання «по-рівненськи»?

 — У системі шкільної підготовки є багато гуртків, які зазвичай починають працювати з 1 жовтня. Для того, аби гурткова робота з військово-патріотичного спрямування для вчителів предмета «Захист України» в навчальних закладах обласного центру починалась раніше, з 1 вересня управління освіти Рівного щорічно напередодні навчального року видає наказ, яким регламентує дев’ять годин гурткової роботи з цього предмета.

Навчальна програма предмета «Захист України» змінювалася з 2014 року поступово, паралельно зі змінами застовування Збройних Сил України, впровадження нових форм та методів.

 Як відбувається конкурс на звання найкращого вчителя із «Захисту України»

— Щорічний конкурс «Учитель року» відбувається в Україні багато років… У 2016 році я переміг в Рівному й на теренах області теж, тож поїхав представляти Рівненщину на першість України в Луцьку. Конкурс відбувався в два етапи впродовж двох тижнів…

— Серед присутніх були представники зі всієї України, за винятком тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим. Перший епап презентативний. Я от пишу вірші й співаю. Другий етап — інформаційні технології. Саме тоді я створив свій блог і YouTube-канал.

— Програма з патріотичного та військового виховання не має бути додатковим навантаженням для вчителя з фізичної культури, який ніколи не служив у війську, цим мають займатися колишні військові. В ідеалі — учасники бойових дій.

 Ми були готові до оборони

— До 24 лютого ми бачили, що безпекова ситуація ускладнюється й всіляко готувалися до години «Ч». Ми готувалися до різного розвитку подій, тож були напрацьовані всі можливі алгоритми дій із прив’язкою до конкретики, що загрожує нашому регіону й місту. Кількість та якість практичних занять із вчителями, учнями школи поступово нарощувалися як кількісно, так і якісно.

— Основа — це ракетні обстріли, типи боєприпасів, тактико-технічні характеристики ворожого озброєння, самозахист, контроль обстановки, правила ведення вогню зі стрілецьої зброї, тактична медицина, мінно-вибухова справа тощо.

— З першого ж дня повномасштабного вторгнення рф мені почали надходити повідомлення від учнів — куди прибувати та чим допомогти. Що робити, адже ми все вміємо й можемо.

— Перше, з чого я завжди починав заняття, — ваше основне завдання зберегти своє здоров’я і життя, бо вам будувати нову державу, а захист країни — на плечах старших.

Математика, українська, трудове навчання, мистецтво є, а предмета «Захист України» немає…

— Наразі програма навчання реалізується онлайн, тому вчителі з цього предмета самі виходять з даної ситуації… Як я казав раніше, для цього в мене є блог і канал на YouTube.

Посилання на блог та канал Сергія Гапанчака

http://sergey-gapanchak.blogspot.com/

https://www.youtube.com/channel/UCtYUzTo_DmgI3h0mi4zoq7g/featured

 Чому Україна переможе і що є такого в нас, чого немає в рашистів

— Наша перемога буде однозначно, бо українців на їхній землі перемогти неможливо. Ми зростаємо змалечку в любові до своєї країни.У  росії ж створюють формування на кшталт «юнармії», в якої є форма, а наповнення нема. Вони виховують свою молодь на нелюбові до ворогів, ненависті до інших народів, а не на любові до своїх.

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram