ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Забезпечення житлом переселенців, які є учасниками АТО/ООС. Уряд вніс відповідні зміни

Прочитаєте за: 3 хв. 13 Травня 2022, 15:20

Постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 р. № 280 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» був визначений порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за житло для переселенців з тимчасово окупованих територій, які одночасно є учасниками АТО/ООС.

Проте своїм рішенням від 23 лютого 2022 р. № 142 уряд зробив зміни, які наразі передбачають:

  • виплату грошової компенсації переселенцям-учасникам АТО/ООС лише у прийнятих в експлуатацію житлових будинках, не враховуючи первинний та вторинний ринок, як це було раніше;
  • отримання грошової компенсації вищезазначеними пільговиками, які брали безпосередню участь в АТО/ООС лише до 1 червня 2018 року;
  • проведення повноважною комісією перевірки інформації про наявність/відсутність права власності на житло на підставі інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, бюро технічної інвентаризації, а також відомостей, поданих у заяві про призначення грошової компенсації;
  • перевірка факту надання заявнику або членам сім’ї житла чи виплати грошової компенсації не лише за рахунок бюджетних коштів, але й за рахунок благодійних коштів та залучених коштів суб’єктів господарювання й інших джерел.

Поряд з певними новаціями з’явилася і нова категорія пільговиків, які можуть отримати таке житло або грошову компенсацію, зокрема це ветерани, які у період до 23 лютого 2018 року включно у складі добровольчих формувань брали безпосередню участь в антитерористичній операції не менше ніж 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів на підставі рішення міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги, яка утворюється в Міністерстві у справах ветеранів України.

Водночас грошова компенсація, яка була призначена до набрання чинності вищезазначеною постановою Кабінету Міністрів України виплачується на умовах, що діяли раніше.

— В таких змінах існує певна правова колізія, адже ветерани, які виконували обов’язки вже у складі сил та засобів операції Об’єднаних сил після 1 червня 2018 року не матимуть права оформлювати документи, аби отримати житло чи грошову компенсацію. Поряд з цим постає запитання, чи отримають таку компенсацію учасники АТО/ООС, які вже отримали протокольне рішення та подали відповідні документи до відповідних комісій. Для пільговиків, які мають позитивне рішення щодо отримання коштів на житло та перебували в районі проведення АТО/ООС після 1 червня 2018 року, все зрозуміло — на них буде розповсюджуватися дія постанови уряду у старій редакції. Проте для тих, хто подав документи й перебував на квартирному обліку в органах місцевої влади, є певні незрозумілості. Чи перебуватимуть вони й далі в черзі і на них буде розповсюджуватися дія постанови уряду у старій редакції, чи все ж таки треба застосовувати до них вимоги постанови у новій редакції, — повідомив експерт з військового права Олександр Порва.

Фото тематичне

1
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook