ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

росія не відповідає на пропозиції України вивести війська із захоплених після 24 лютого територій – Президент

Прочитаєте за: 2 хв. 13 Травня 2022, 13:44 2

Про це Президент України Володимир Зеленський наголосив в інтерв’ю для проєкту Porta a Porta італійського телеканалу Rai 1.

«Немає компромісів щодо нашої незалежності, але, тим не менш, у перемовинах ми готові говорити: вийдіть принаймні з тієї території, яку окупували, починаючи з 24 лютого. Так, ви будете на деяких наших тимчасово окупованих територіях стояти, на жаль, але це перший зрозумілий крок, щоб про щось говорити. Давайте це зробимо. Ми не чуємо відповіді на це запитання», – сказав Глава держави.

Перемовини між Україною та російською федерацією щодня ускладнюються через виявлення нових звірств російських військ на деокупованих українських територіях.

«Що стосується питання перемовин з російською федерацією, воно ускладнюється щоденно. Я так вважаю, тому що щодня деокуповуються невеличкі містечка, де живуть або жили, на жаль, мушу констатувати, що жили, бо багато людей покинули свої домівки, а також багато людей було вбито. Ми деокуповуємо містечка і бачимо сліди знущань, катувань, обстрілів, руйнувань, які залишили російські військові. Саме через це ускладнюються моменти щодо можливості перемовин», – наголосив Глава держави.

Володимир Зеленський також зауважив, що українське суспільство було налаштоване на мирні переговори з росією упродовж восьми років війни на сході України, однак після повномасштабного російського вторгнення настрої українців змінилися. «Зараз суспільство налаштоване непозитивно до цього», – додав він.

Президент України готовий говорити з главою російської федерації путіним, але без жодних посередників.

«Я як Президент готовий говорити з путіним, але тільки з ним, без його будь-яких посередників. І на умовах діалогу, а не на умовах ультиматумів», – зазначив Володимир Зеленський.

Окрім цього, відповідаючи на запитання, якої перемоги хоче Україна, він зауважив, що Україна прагне звичайних речей – поваги до суверенітету, територіальної цілісності, незалежності, традицій, мови та народу.

«Я зараз сказав банальні речі, але саме ці нормальні, звичайні, банальні речі порушила російська федерація. Їх потрібно відновити. Що таке відновити? Вивести війська з нашої землі. Вивести війська, деокупувати наші домівки, наші села. Я вже не кажу, що треба повернути все награбоване зі звичайних домівок, бо для нас це не цінності. Для нас цінності – це живі люди. Тож хай би що награбували, нехай ідуть. Все одно вони будуть за все відповідати», – додав Президент України.

У контексті відповідальності російської федерації він висловив переконання, що репарації, суди, вироки обов’язково згодом будуть. Водночас Президент України зазначив, що це не допоможе повернути загиблих українців. «Цьому немає ціни. І пробачення цьому немає», – наголосив Володимир Зеленський.

Читайте нас в Telegram