ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Сеймі Литви обговорили створення альянсу країн для притягнення рф до відповідальності

Прочитаєте за: 2 хв. 12 Травня 2022, 3:37 2
У середу на закритому засіданні литовських парламентських комітетів з права та правопорядку (КПП) та у закордонних справах (КЗС) обговорювалося питання про те, як притягнути росію та білорусь до відповідальності за військові злочини в Україні. Як передає Укрінформ.

«Наше завдання – працювати з колегами з інших країн, щоб розширити цю підтримку. Якщо це буде суд однієї держави, яким буде його вплив? Чим більше країн буде залучено до процесу, тим більше у нього буде сили та впливу», – сказав голова КПП Стасіс Шядбарас після засідання.

Голова КЗС Лайма Люція Андрікене заявила, що найближчим завданням політиків є формування альянсу держав, які б підтримали створення спеціального трибуналу. Він, у свою чергу, необхідний, щоб дати оцінку самому акту вторгнення в Україну, агресії. Відповідати повинні не лише виконавці, а й найвище керівництво росії, яке віддавало накази.

При цьому Шедбарас зазначив, що в деяких державах доводиться зіштовхуватися зі скепсисом щодо можливості притягнути росію до відповідальності, мають місце і “вичікувальні настрої”. Тому слід продовжувати контакти з офіційними особами інших країн, особливо Європейського Союзу, США.

Після того, як росія розпочала війну проти України, Литва ініціювала звернення до прокурора Гаазького трибуналу з проханням розпочати розслідування військових злочинів та злочинів проти людяності з боку росії та білорусі. Також Литва запропонувала створити спеціальний трибунал для забезпечення кримінальної відповідальності керівництва росії та білорусі за агресію в Україні.

Читайте нас в Telegram