ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

День Європи у Відні пройшов під знаком України

Прочитаєте за: 2 хв. 8 Травня 2022, 3:36 5
У центрі Відня пройшов культурний фестиваль з нагоди Дня Європи, головний акцент якого був на війні рф проти України та європерспективах Української держави.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії.

Культурна подія, організована австрійською організацією”Vienna goes Europe”, пройшла на популярній туристичній вулиці Маріягільферштрассе та зібрала численних відвідувачів різних національностей, австрійських та іноземних політиків і дипломатів.

«Сьогоднішній День Європи сильно пов’язаний з Україною з двох причин: в Європі триває війна – напад росії на Україну, і друге – Україна є частиною Європи, і вона хоче, як ніколи раніше, стати частиною Євросоюзу», – заявив у коментарі кореспондентові агентства віцепрезидент організації «Vienna goes Europe» Дітмар Піхлер.

За його словами, у 2013-2014 роках він був на Євромайдані у Києві й тоді вперше відкрив для себе настільки сильне проєвропейське устремління українців. “Я ніколи до цього не бачив стільки європейських прапорів, як тоді. І зараз 91% українців хочуть у Євросоюз. І ми маємо, як європейці, звичайно, не закривати очі, а натомість підтримати ці європейські устремління України”, – додав Піхлер.

Він вказав на те, що розпочата росією повномасштабна війна проти України “дала нову динаміку ідеї членства України в ЄС”. І тепер необхідно, щоб переговори про членства були проведені “якомога менш бюрократично”, адже “приєднання України до ЄС лежить в стратегічних інтересах Союзу”. “Треба бути чесними: з 2014 року дуже мало що робилося, у Європі були наївними і закривали очі на те, російська гібридна війна проти України вже триває понад вісім років. Зараз вже була чітка реакція на повномасштабне вторгнення рф в Україну, і Європа вже більш єдина у безпеково-політичному вимірі. Але нам треба також думати над тим, як ефективніше протистояти російському зловмисному впливу, у т.ч. у сфері дезінформації”, – заявив Піхлер.

Під час культурної події на вулиці у центрі Відня було встановлено тематичні та національні стенди, у т.ч. України. Український інформаційний стенд, на якому було зображено, зокрема, основні історичні віхи становлення держави, користувався значною увагою серед перехожих.

Також посеред туристичної вулиці було встановлено сцену, на які виступали співаки та музиканти різних національностей, у тому числі з України.

Читайте нас в Telegram