ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Де жахіття війни харків’ян не лякають

Прочитаєте за: 3 хв. 7 Травня 2022, 11:24 7

Де  жахіття війни  харків’ян не лякають

Як не дивно, такі місця дійсно існують навіть попри підлі щоденні обстріли орків житлових районів  мегаполіса. Перше з них, звісно, укриття, хоча й далеко не всі. А от друге здивувало навіть ветеранів війни із росіянами й не тільки…  

Розпочнемо з укриттів. Б’юся об заклад, що всі в першу чергу подумали про підземні станції метро – бо це, на превеликий жаль, вже «класика жанру». Але у Харкові, зглядаючись на високі ризики загибелі людей під завалами зруйнованих будівель у непристосованих під бомбосховища підвалах багатоповерхівок, перейнялися іншою «класикою». Йдеться  про відновлення радянської пори спеціалізованих бомбосховищ.

АрміяInform відвідала деякі з таких у різних районам міста. Люди старших поколінь добре пам’ятають, що вони були спроектовані під виживання в умовах ядерної війни. Так от, після відновлення вони мають: електрострум і водопостачання з декількох джерел, опалення і вентиляцію, кілька аварійних виходів, протипожежні та інші захисні властивості тощо.

Формально всі владні структури країни мали цим займатися ще з 2018 року, коли були юридично оновлені вимоги до використання й обліку фонду захисних споруд цивільного захисту. Утім, тоді  мало хто міг уявити, що на наші мирні міста падатимуть важкі авіаційні бомби, крилаті ракети й снаряди росіян по всій території держави. Тому з капітальним відновленням захисних споруд у більшості випадків не поспішали – бо ж на таке кошти потрібні.

Але росія перетворила потреби захисту з формальних на нагальні. За сприяння влади й керівництва багатьох підприємств ці бомбосховища відновлюють по всьому місту. У одному з них, де побували наші кореспонденти, постійно проживає кількадесят сімей з малими дітьми, а під час обстрілів воно вміщує й частину працівників сусіднього заводу.

Серед постійних мешканців ті, в кого житло або розбомблене, або ж знаходиться в районах постійних ракетно-артилерійських обстрілів російської армади. Приміром – як у цієї пані з дев’ятимісячним сином Іванком на фото. Її рідня перебуває у тимчасовій окупації, квартира в харківській «висотці» є для орків ласою мішенню…

Біля входу в бомбосховище з сином Іванком

Тимчасово завідуючий цим бомбосховищем влаштував для військових журналістів своєрідну екскурсію: тут – окремі кімнати для родин з дітьми, є – загальні зали й кухня із обладнанням та холодильниками, склад для волонтерської допомоги тощо.

Подробиці – у відео нижче.

Другий тип місць, де харків’янам і сам чорт не брат… аптеки! Здавалося би, щойно ми зафіксували результати безжального удару крилатою ракетою орків у мирний міський район, де немає жодного промислового інфраструктурного об’єкту. Посеред інших будівель тоді вибухом було зруйновано й кілька соціальних аптек. Одначе, за п’ять днів, коли комунальники розібрали завали, одна з них вже запрацювала.

За словами провізорки цього закладу пані Ганни, швидко відродитися їх спонукали телефонні звернення постійних клієнтів. Й нині навіть старенькі, скориставшись моментом поміж сигналами повітряної тривоги, прибігають сюди за самим необхідним. Причому, кожен з них вибудовує собі маршрут пересування, немов на полі бою: «від укриття – до укриття». Усіх типів ліків через порушену логістику в аптеці ще не вистачає. Але – все буде Україна, бо таких Феніксів-аптек по Харкову вже легіон…

Відео Данила Іщенка

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram