ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Оперативна інформація станом на 06.00 04.05.2022 щодо російського вторгнення

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 4 Травня 2022, 7:01

Розпочалась сімдесята доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Противник не припиняє ведення наступальних дій у Східній операційній зоні з метою встановлення повного контролю над територією Донецької і Луганської областей та утримання сухопутного коридору з тимчасово окупованим українським Кримом.

З метою руйнування транспортної інфраструктури України ворог завдав ракетних ударів по об’єктах на території Дніпропетровської, Кіровоградської, Львівської, Вінницької, Київської, Закарпатської, Одеської та Донецької областей.

На Волинському та Поліському напрямках противник активних дій не проводив, ознак формування наступальних угруповань не виявлено.

Визначені підрозділи збройних сил республіки білорусь продовжують виконувати завдання з прикриття ділянки українсько-білоруського кордону в Брестській та Гомельській областях.

З метою перевірки готовності до виконання завдань за призначенням, один ракетний дивізіон зі складу 465-ї ракетної бригади збройних сил республіки білорусь здійснює переміщення з пункту постійної дислокації до району призначення.

На Сіверському напрямку ознак формування противником наступального угруповання не виявлено. В рамках посилення охорони ділянки російсько-українського кордону, у районах автомобільних пунктів пропуску “Нові Юрковичі”, “Погар” та “Ломаковка” Брянської області розгорнуто підрозділи збройних сил російської федерації зі складу Центрального військового округу.

На Слобожанському напрямку ворог обстрілював місто Харків та населений пункт Протопопівка із артилерії та мінометів. Провів повітряну розвідку в районі населених пунктів Кутузівка та Олександрівка Барвінковського району Харківської області. Противник намагався вести наступальні дії у напрямку населеного пункту Довгеньке, успіху не мав.

На Донецькому і Таврійському напрямках, з метою сковування дій, окупанти здійснюють обстріли підрозділів наших військ.

На Лиманському напрямку противник веде наступ у напрямку населеного пункту Шандриголове, бойові дії тривають. Ворог посилює угруповання військ та активізував ведення повітряної розвідки.

Окупанти здійснювали штурмові дії в районі Попасної, бойові дії тривають.

В Маріуполі російські окупанти продовжують завдавати авіаційних ударів та здійснюють вогневе ураження наших позицій в районі “Азовсталі”.

На Запорізькому напрямку ворог проводив штурмові дії у напрямку населеного пункту Оріхів, успіху не має.

У Горлівці до центрального моргу доставлено понад 100 тіл мобілізованих військовослужбовців 1-го армійського корпусу, які загинули на території Запорізької області.

На Південнобузькому напрямку, з метою знищення фортифікаційного обладнання наших позицій, ворог застосовував артилерію, реактивні системи залпового вогню, озброєння танків уздовж всієї лінії зіткнення. Активізував бойові дії у районі населеного пункту Томина Балка.

На Бесарабському напрямку обстановка залишається напруженою та контрольованою.

За попередню добу підрозділами протиповітряної оборони Повітряних Сил та Сухопутних військ уражено сім БпЛА та 8 крилатих ракет противника, дані уточнюються.

На території Донецької та Луганської областей за минулу добу відбито дванадцять атак ворога, знищено шість танків, п’ять артилерійських систем (три з них – реактивні системи залпового вогню), п’ятнадцять одиниць бойової броньованої техніки та дев’ять одиниць автомобільної техніки противника. Є у противника втрати і на інших напрямках. Загальні цифри оголосимо в окремому зведенні дещо пізніше.

Джерело: Генеральний штаб ЗС України

Читайте нас в Telegram
«Під виглядом роботи „зливали“ позиції ЗСУ»: на Харківщині судитимуть двох інформаторів фсб
«Під виглядом роботи „зливали“ позиції ЗСУ»: на Харківщині судитимуть двох інформаторів фсб

На Харківщині судитимуть двох чоловіків, яких обвинувачують у передачі фсб даних про позиції українських військових на Ізюмському напрямку.

Ракета — «свіжа»: Зеленський заявив, що росія продовжує обходити санкції й виробляти Х-101
Ракета — «свіжа»: Зеленський заявив, що росія продовжує обходити санкції й виробляти Х-101

Ракету Х-101, якою росіяни вдарили по житловому будинку в Києві, виготовили вже цього року — попри міжнародні санкції та обмеження.

«Нафта більше не рятує» — бюджетна діра рф уже перевищила річний план
«Нафта більше не рятує» — бюджетна діра рф уже перевищила річний план

Бюджетний дефіцит росії за перші чотири місяці 2026 року сягнув 78,4 мільярда доларів.

Під завалами шукають людей: кількість загиблих у Києві зросла до 12
Під завалами шукають людей: кількість загиблих у Києві зросла до 12

У Києві зростає кількість жертв після російського удару у ніч проти 14 травня. Серед загиблих — двоє дітей.

Подолали оборону за 20 хвилин: через майстерність українських FPV-дронарів змінювали сценарій навчань НАТО
Подолали оборону за 20 хвилин: через майстерність українських FPV-дронарів змінювали сценарій навчань НАТО

Екіпажі FPV-дронів бригад 1-го корпусу Національної гвардії «Азов» успішними діями змусили організаторів змінювати сценарії міжнародних навчань Aurora 2026.

5,67 мільярда на житло: понад дві тисячі ветеранів і родин полеглих Захисників отримають компенсації
5,67 мільярда на житло: понад дві тисячі ветеранів і родин полеглих Захисників отримають компенсації

Уряд виділив 5,67 мільярда гривень на виплати для ветеранів війни та родин загиблих Захисників і Захисниць, які потребують власного житла.

ВАКАНСІЇ
Оператор БпЛА (ЗСУ) вся Україна, На контракт

від 20151 до 120151 грн

Вся Україна

116 ОМБр

Начальник зв’язку, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Водій, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Зв’язківець (за контрактом ЗСУ)

від 20100 до 120000 грн

Вінниця

Вінницький РТЦК та СП

Командир відділення РЕБ, ВОС 538. Війська РЕБ.

від 19000 до 120000 грн

Коломия, Івано-Франківська область

Діловод, військовослужбовець

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

--- ---