ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Раптор»: що відомо про катери окупантів, які знищив турецький «Прапороносець»

Прочитаєте за: 2 хв. 2 Травня 2022, 17:53 20

Сьогодні біля острова Зміїний, вміло застосувавши турецький ударний безпілотник Bayraktar TB2 (у перекладі з турецької — «Прапороносець»), наші захисники знищили два російські катери типу «Раптор». Про це повідомив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний.

«Раптор» (проєкт 03160) — серія швидкохідних патрульних катерів прибережної зони. Виробник — ВАТ «Ленінградський суднобудівний завод «Пелла». Призначені для доставки групи не менше як 20 осіб із забезпеченням максимально можливої ​​швидкості під час їхньої висадки та посадки, несення чергування у визначених районах із можливістю здійснення рятувальних робіт, а також перехоплення та затримання малих цілей. На катерах є приміщення з місцями для десанту, оглядової групи, водолазів або рятувальників, залежно від завдань, які потрібно виконати.

Висадка десанту на берег відбувається як через апарель, розташовану в носовій частині, так і десантний люк. Одразу за апареллю розміщено прохід, через який можна потрапити у відділення спецперсоналу. Там же розміщена рубка катера, де обладнано місця для команди екіпажу. Безпосередньо за нею передбачено відділення для десанту, яке розраховане приблизно на 20 осіб. До речі, рубка, що віддалена до носової частини катера, має броньований захист, ілюмінатори виготовлені з куленепробивного скла. Рубка вміщує екіпаж у кількості двох осіб.

Як зазначають розробники, якщо відбувається затоплення відсіку, то перекривається попадання води в інші частини катера водонепроникними дверима, завдяки чому судно складно потопити. Завдяки водометним двигунам, навіть під час часткового затоплення, можна маневрувати транспортним засобом за сильних кренів. Також стверджується, що судно здатне витримувати хвилювання до 5 балів та долати відстань до 300 миль від берегової лінії.

Тактико-технічні характеристики

Водотоннажність — 23 тонни

Довжина — 17 метрів

Ширина — 4 метри

Осадка — 0,9 метра

Швидкість ходу — 50 вузлів

Дальність плавання — 300 миль

Екіпаж — 2 особи + 20 осіб спецперсоналу.

Озброєння

Універсальний бойовий дистанційно-керований модуль «Управа-Корд» калібру 14,5 мм з гіростабілізованим оптико-електронним модулем, 2 кулемети «Печеніг» калібру 7,62 мм на вертлюжних установках.

Енергетична установка

Дизельна — потужність 2000 к.с.

Двигуни — два водомети.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Озброєння та техніка