ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Вінницький майстер виготовляє станини під будь-який ВКК та навіть зенітку

Прочитаєте за: 2 хв. 30 Квітня 2022, 10:13 34

Нещодавно вінницький майстер-волонтер Володимир Нагорний, відомий тим, що виготовляє турелі та станини для великокаліберних кулеметів різних моделей, освоїв станки для американського «Браунінга».

Кулемет «Браунінг», або Browning M2, — великокаліберний кулемет, розроблений наприкінці Першої світової війни. Отже, вік цієї популярної піхотної зброї — вже понад століття. За цей час кулемет, ефективний проти піхоти, неброньованого та легкоброньованого транспорту, човнів та літаків на низьких висотах, завоював абсолютну славу і популярність у світі. А під час Другої світової війни «Браунінг» використовувався не лише у піхоті, а й в авіації — на літаках Р-40, P-47, P-51, а рекордною була установка восьми кулеметів M2 на винищувачі-штурмовику P-47 Thunderbolt. Модифікації «Браунінга» сьогодні є на озброєнні багатьох країн НАТО і не лише. Вони залишаються в експлуатації армії США довше за будь-які інші ручні типи озброєння. Застосовували ці ВКК також під час Корейської, В’єтнамської, Іракської та інших воєн. Є такі кулемети й у наших воїнів.

Зварювальник Володимир Нагорний свого часу не зміг стати на захист своєї країни через стан здоров’я. Але знайшов інший вихід бути корисним — використав для цього свій фах та золоті руки. У 2016 році він розпочав волонтерську діяльність, став безоплатно ремонтувати фронтові та волонтерські авто, виконувати зварювальні роботи по кузову. Першим відремонтованим автомобілем чоловіка став позашляховик для евакуації поранених медичної служби 25-го ОМПБ «Київська Русь». Нині на його рахунку вже десятки «вилікуваних» автівок.

Згодом зварювальник освоїв і другий напрямок діяльності, що став зрештою основним. Володимир почав виготовляти станини й турелі для великокаліберних кулеметів та автоматичних станкових гранатометів замість пошкоджених у бою. Потім робив станки для таких кулеметів, для яких їх не було взагалі. Добрався, на прохання хлопців з передової, навіть до зенітної установки ЗУ-23-2!

Сьогодні за плечима Володимира Нагорного вже близько 120 станин, станків і турелей для кулеметів НСВ, ПКТ, ДШК, КПВТ і, нарешті, Browning M2.

— Станина бездоганна та вдосконалена, — розповідає волонтер Денис Романовський, який зазвичай відвозить готову продукцію на передову. — Абсолютно безпечна для наших армійців і зручна. Поряд є місце для ящиків з патронами. З машини легко знімається, якщо швидко треба стріляти з бліндажа. Та перш ніж відправити на передову — виріб ще раз перевіряють слюсарі.

Нові моделі станків для «Браунінгів» уже вирушили на передову.

3
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook