ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У Австрії стартував проєкт «Українська книжкова поличка» під патронатом дружини Президента України

Новини
30 Квітня 2022, 18:13
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

У Національній бібліотеці Австрії стартував проект «Українська книжкова поличка» під патронатом першої леді України Олени Зеленської. Його реалізують Міністерство закордонних справ, Міністерство культури та інформаційної політики та Український інститут книги. Про це повідомляє Офіс Президента України.

Проект був запланований ще до початку російської агресії та передбачав поширення української літератури в оригіналі та перекладах у провідних бібліотеках світу. Це розвивало б культурні зв’язки між країнами та популяризувало українську літературу у світі. За довоєнними планами, проект мав розпочатися ще в березні, але з відомих причин його втілення затрималося. На решті, робота над проектом відновилася.

Під час зустрічі Посла України в Республіці Австрія Василя Химинця з директоркою Національної бібліотеки Австрії Йоганною Рахінгер було досягнуто домовленості про розвиток та розширення українського сегмента закладу: бібліотека готова співпрацювати з українськими видавництвами та закуповувати в них книжки. Василь Химинець передав список таких видавництв для подальшої співпраці.

Крім того, напередодні в бібліотеці було проведено презентацію віршів Ліни Костенко, перекладених німецькою мовою. Захід був приурочений до 92-річчя поетеси, яке вона відзначала 19 березня.

Адміністрація бібліотеки повідомляє, що відвідання книгозбірні та її музеїв для українців безкоштовне.

Перша леді Олена Зеленська наголосила на важливості проекту під час війни.

«Навіть під обстрілами хочеться думати не тільки про виживання, а й про книжки, про творчість – про все, що рятує нас від хаосу війни та розрухи й дає духовні сили. Дякуємо австрійським друзям. Рятуючи нашу літературу, ви в такий спосіб рятуєте Україну. Адже у певному сенсі ми всі – це те, що ми читаємо.», – наголосила дружина Президента.


Україна відкриває секрети російської зброї: TrophyLab уже отримала понад 300 заявок
Україна відкриває секрети російської зброї: TrophyLab уже отримала понад 300 заявок

На реєстрацію в Єдиному веб-порталі досліджень техніки противника — платформі TrophyLab — уже подано понад 300 заявок.

Нора стала могилою: довгі ноги видали окупанта
Нора стала могилою: довгі ноги видали окупанта

Російський окупант намагався сховатися від українського дрона в імпровізованій норі, але власне укриття його й видало.

Ротації мають відбуватися вчасно, життя воїнів важливіше за «лінії на карті» — Олександр Сирський
Ротації мають відбуватися вчасно, життя воїнів важливіше за «лінії на карті» — Олександр Сирський

По Збройних Силах загалом є близько двох десятків воїнів, котрі залишаються на передовій без ротації 200 діб і довше.

За підтримки повстанців: ССО уразили останній великий «бензиновий» НПЗ росіян
За підтримки повстанців: ССО уразили останній великий «бензиновий» НПЗ росіян

У ніч на вівторок, 14 липня, підрозділи Deep Strike Сил спеціальних операцій атакували у Башкортостані останній великий «бензиновий» НПЗ росіян.

ВАКАНСІЇ
Olx Стрілець-снайпер, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

WorkUa Бухгалтер

від 24000 до 54000 грн

Харків

Військова частина А1215

Olx Бухгалтер, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Керівник підрозділу цифрової трансформації командування Повітряних сил

Вся Україна

Структура цифрової трансформації Сил Оборони

WorkUa Водій-електрик

від 50000 до 120000 грн

Покровськ

Бахмутський ОБ ТрО (Військова частина А7270)

RobotaUa Оператор БПЛА

від 20100 до 120000 грн

Вся Україна

77 ОАеМБр ДШВ ЗС України