ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Сміятися над ворогом — це вже його перемагати

Прочитаєте за: 2 хв. 30 Квітня 2022, 16:30 10

Війна з російськими загарбниками об’єднала всі верстви українського суспільства. Люди, які в мирний час займалися своїми особистими звичними справами,  з початком широкомасштабного вторгнення російської армії об’єдналися заради захисту країни від рашистської навали.  До національного руху опору окупантам долучилися й люди мистецтва. Вони, як ніхто інший, можуть донести до світового суспільства  правду про цю війну, морально підтримати людей, надихнути їх на перемогу.

Дуже приємно, що серед таких просвітян є й одеський художник Ігор Гусєв. Він став автором незвичайного мистецького проєкту під назвою «Третя світова війна». Це щоденник малюнків, в основі яких картини відомих світових художників минулого. Але завдяки зміні та актуалізації деяких деталей на тлі нинішніх драматичних подій, використовуючи іронію та самоіронію, Ігор Гусєв через свої малюнки передає вже зовсім інший, більш змістовний для сучасності сенс.

— Сьогодні ми живемо в епоху, коли кожен день змінюється реальність, поряд з нею наше ставлення до старих кінофільмів, картин, до старої музики совкової. І цей факт змін — це людям подобається, — розповідає Ігор Гусєв. — Іронія — то не є страх. Коли під час війни людина чогось боїться, то вона ніколи не переможе. А коли вона сміється над ворогом — це означає, що вона має дуже багато сил перемогти й дуже багато мотивацій. Вона стає в декілька разів кращим воїном.

За словами Ігоря, у своїх роботах він використовує найбільш значущі події війни, які викликають резонанс у світовому суспільстві, а також викриває всі злочини окупантів, висміює  пороки армії  «асвабадітєлєй».

— Нині з’явилося велике поле нових можливостей. Ще декілька місяців тому, намалюй я Пушкіна з блискавками в очах, зі мною б не вітався жоден одесит, а сьогодні підходять і кажуть: «О, це гарно, це імперська зараза, яка нам вже не потрібна ніколи». І ми маємо дуже багато речей, які ще не заштамповані зараз. Маємо можливість, я маю на увазі митців, робити щось нове, і це дійсно нова хвиля, — ділиться думками художник.

— Коли в моєму місті у моїй країні відбувається війна, і я не можу зустрітись віч-на-віч з ворогом, я буду робити все для того, щоб моя земля і мої брати та сестри вийшли з цього стресового стану. Тому я малюю і створюю такі картини, — додав Ігор Гусєв.

Ілюстрації  Ігоря Гусєва  

1
2

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram