ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Обстріл Києва багато говорить про ставлення рф до глобальних інституцій – Президент України

Прочитаєте за: 2 хв. 29 Квітня 2022, 6:52 5

Ракетні удари рф по українських містах свідчать, що нам ще не можна розслаблятися і думати, ніби війна вже закінчується. А також показують справжнє ставлення росії до глобальних інституцій.

Про це у відеозверненні заявив Президент України Володимир Зеленський.

«російські ракетні удари по Україні – по Києву, Фастову, Одесі, Хмельницькому та інших містах, – укотре засвідчують: ще не можна розслаблятись, не можна думати, ніби війна вже закінчується. Нам ще потрібно боротися, ще потрібно гнати окупантів», – сказав глава держави.

Він нагадав, що в Україні у четвер перебував генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш, і одразу по завершенні перемовин у Києві у столицю полетіли російські ракети.

«Пʼять ракет. І це багато що говорить про справжнє ставлення росії до глобальних інституцій, про намагання російського керівництва принизити ООН і все, що організація уособлює. А отже, це вимагає відповідної потужної реакції», – наголосив Зеленський.

Він наголосив: дуже важливим є те, що генсек ООН побував у Бородянці Київської області і на власні очі побачив, що там накоїли російські загарбники.

«Сотні українських міст і сотні громад пережили те саме, що і Бородянка, і Буча. російська армія в Україні свідомо і без жодних сумнівів розтоптала все, на чому був заснований глобальний порядок після Другої світової війни. Статут ООН, міжнародні конвенції, декларації, права людей і держав… Усе те, що має гарантувати свободу і безпеку у світі, просто зруйноване російськими агресивними діями», – заявив Президент.

Тож ключовим на переговорах із Гутеррешем, за словами Зеленського, було питання щодо того, як зупинити російську агресію.

«І це не просто питання про Україну, про нашу долю. Це питання про долю ООН, про долю міжнародного права, про долю багатьох народів – і не тільки сусідів росії, які можуть стати наступними жертвами агресивних амбіцій москви», – сказав глава держави.

Також на переговорах Зеленського і Гутерреша багато уваги приділялося питанню порятунку людей з Маріуполя.

«Вважаю, що за допомогою ООН можливо організувати евакуаційну місію. Україна готова до цих кроків. Але потрібно також, щоб і російська сторона поставилася до цього питання без цинізму і реально виконувала те, про що говорить», – уточнив глава держави.

Він нагадав, що раніше у москві заявляли про те, нібито війська рф припинили вогонь у Маріуполі.

«Але бомбардування позицій захисників міста продовжується. Це воєнний злочин, який російські військові здійснюють буквально на очах у всього світу. російські удари по Маріуполю не припинялися навіть тоді, коли пан генеральний секретар ООН був на перемовинах у москві», – сказав Зеленський.

Читайте нас у Facebook