ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На всіх іноземців, які воюють у лавах ЗСУ, поширюється правовий статус комбатантів

Прочитаєте за: < 1 хв. 21 Квітня 2022, 11:52 39

Усі іноземні громадяни та особи без громадянства, які беруть участь у бойових діях на території України у складі Збройних Силах України, мають правовий статус комбатантів.

Про це ідеться в заяві Міністерства закордонних справ України.

«Усі іноземні громадяни та особи без громадянства, які беруть участь у бойових діях на території України у складі Збройних Силах України, прийняті у добровільному порядку на військову службу за контрактом згідно з Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» 1992 року.

Відповідні особи є військовослужбовцями Збройних Сил України на яких, згідно з положеннями Женевських конвенцій про захист жертв війни 1949 року і Додаткових протоколів до них 1977 року, поширюється правовий статус комбатантів. Цей статус, серед іншого, наділяє таких осіб правом на поводження з ними як з військовополоненими у разі потрапляння в руки ворога», – йдеться в заяві МЗС України.

Женевські конвенції 1949 року забороняють будь-які незаконні акти, зокрема насилля, залякування чи бездіяльність щодо військовополонених, та зобов’язують до гуманного поводження з військовослужбовцями, які перебувають у полоні.

Недотримання відповідних визнаних норм міжнародного гуманітарного права є серйозним порушенням Конвенції.

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Важливо, Новини, Соціальний захист