Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…
У місті Бердичеві на Житомирщині знесли один з останніх пам’ятників радянської доби. Лише п’ять років не дожив до свого столітнього ювілею обеліск перед входом в універмаг «Ювілейний» на площі Соборній, який спорудили у 1927 році в пам’ять про «борців за жовтневу революцію».
За деякими відомостями, пам’ятник було встановлено на братській могилі часів громадянської війни. Причому, хто саме у ній похований та кількість, у місті ніхто не знав. Саме можливість знаходження під пам’ятником могили на деякий час уберегла його від знесення, і він пережив своїх «братів» по радянському скульптурному цеху — пам’ятники Леніну, Фрунзе та Котовському, знесені після Революції Гідності та в перший період російсько-української війни. Та вторгнення росії й початок широкомасштабної війни, загибель тисяч українців унеможливили варіант подальшого існування у місті символів радянської минувшини, які росіяни перетворили на фетиш і в ім’я яких сьогодні вбивають мирних мешканців, прагнучи знищити нашу державу взагалі. Тож війна поклала край суперечкам щодо доцільності існування цього пам’ятника.
Знімали його працівники комунального підприємства «Бердичівкомунсервіс» у присутності свого керівника, а також радника міського голови й начальника житлово-комунального відділу міськвиконкому. Крім того, поблизу перебували й патрульні міського відділу поліції — на випадок, якщо у місті знайдуться противники знесення монументу та можуть спробувати перешкодити виконанню комунальниками свого завдання. Втім, під ківш чи колеса трактора ніхто не кидався, а нечисленні перехожі просто проходили повз або навіть схвальними відгуками підтримували комунальників.
Цікаво, що трохи більше ніж сто років тому на цій стелі було погруддя «государя-імператора», яке більшовики скинули, але вирішили не заморочуватись знесенням монументу в цілому й за кілька років встановили ще одну частину стели з пам’ятним написом про «борців за жовтень».
У Бердичівській міській раді кажуть, що питання знесення пам’ятника не лише назріло й на часі — для цього є офіційне розпорядження голови обласної військової адміністрації Віталія Бунечка.
Підготував Олексій Тригуб
@armyinformcomua
3 грудня близько 13:20 військовослужбовці рф здійснили артилерійський обстріл селища Білозерка Херсонської області.
На Покровському напрямку окупанти постійно атакують, однак чисельність штурмових груп стає все меншою.
Харківський суд визнав винним 57-річного чоловіка у поширенні інформації про переміщення, рух та розташування Збройних Сил України. Йому призначено покарання у виді п’яти років позбавлення волі.
Противник не припиняє спроб просуватися вглиб території України. На даний час ворог 125 разів атакував позиції Сил оборони. Найбільш активно діє на Курахівському та Покровському напрямках, де провів майже половину від усіх атак.
Сьогодні ворог декілька разів поцілив в житлові мікрорайони міста Покровськ Донецької області.
Воїни 6-го полку Сил спеціальних операцій «Рейнджер» разом із суміжними підрозділами Сил оборони нищать ворогів та поповнюють обмінний фонд на Курщині, зокрема під час аеророзвідки оператори БПАК виявили 30 ворожих піхотинців, які двома групами пробиралися на позиції.
Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…