ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Що залишили за собою окупанти на щойно звільнених територіях

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 19 Квітня 2022, 0:11
Мила, Бучанський район. Фото: Микола Федорків

Ситуація щодо російського вторгнення

Розтрощені й пограбовані будівлі, зруйнована інфраструктура, закатовані й вбиті мирні громадяни, сліди жахливого побутового дикунства – це все, чим запам’ятався прихід російської орди на територію Київської та Сумської областей.

Про це повідомляє пресслужба Мінреінтеграції.

Наразі їх мешканці поступово оговтуються від пекла окупації. Люди в один голос говорять: «ми увесь цей час ніби не жили, мозок відмовлявся сприймати все, що діялося у нас на очах». Але цифри – річ уперта.

КИЇВЩИНА

За інформацією, яка надійшла від територіальних громад області, значних ушкоджень та руйнувань зазнали 1,9 тис. об’єктів. З них 546 знищені повністю, 1,3 тис. – пошкоджені. Серед них 28 багатоповерхових будинків, 441 приватна садиба, а також заклади: освіти – 8, охорони здоров’я – 4, культури – 8, спортивних – 2.

Рейтинг сумної статистики по житловому фонду наразі очолюють селища міського типу Бородянка й Макарів, а також села Святопетрівське, Мила, Загальці, Андріївка. По іншим об’єктам – Обуховичі, де окрім житла пошкоджені бібліотека й актова зала, та Катюжанка, де зруйнована та розграбована школа.

У Демидові внаслідок підриву дамби на річці Ірпінь відбулося підтоплення будинків. Слід уточнити, що підрахунки ще тривають і наведені цифри далеко не остаточні.

СУМЩИНА

Попередні підрахунки показали, що за час війни на території області зруйновані або пошкоджені близько тисячі об’єктів. Серед них:

  • житлового фонду – 638;
  • адміністративних будівель – 23;
  • закладів освіти – 24;
  • закладів охорони здоров’я – 18;
  • об’єктів життєзабезпечення – 23;
  • культури та спорту – 5;
  • промислових підприємств –21.

Окрім цього, на території області зруйновано або пошкоджено 364,6 км автомобільних доріг місцевого значення та 2 мости. На автомобільних дорогах державного значення – 5 мостів.

Найбільшої шкоди окупанти завдали Охтирській, Тростянецькій, Лебединській, Боромлянській, Великописарівській та Сумській територіальним громадам. За попередніми розрахунками, на відновлення критичної інфраструктури, транспортної мережі, будівель та інших об’єктів, незалежно від форми власності, необхідно понад 20 мільярдів гривень.

У публікації використані дані з офіційних Телеграм-каналів керівників Київської та Сумської військових адміністрацій.

Читайте нас в Telegram
«Беріг здоров’я від алкоголю, тому на Чорнобиль потрапив не одразу»: історія ліквідатора аварії

Сергій Мирний, учасник ліквідації аварії, у 1986 році після аварії на ЧАЕС очолював загін радіаційної розвідки і працював у зоні ураження.

Спортсменка ЗСУ виборола бронзу на чемпіонаті Європи серед молоді з фехтування
Спортсменка ЗСУ виборола бронзу на чемпіонаті Європи серед молоді з фехтування

На чемпіонаті Європи з фехтування серед молоді (U23) представниця України Конрад Емелі здобула бронзову нагороду у змаганнях на шпагах.

Ворог 11 разів атакував на Гуляйпільському напрямку — Генштаб ЗСУ
Ворог 11 разів атакував на Гуляйпільському напрямку — Генштаб ЗСУ

Усього від початку доби агресор 53 рази атакував позиції Сил оборони.

Розгром у окупованому Криму: уражено три військові кораблі, винищувач та обʼєкти ППО
Розгром у окупованому Криму: уражено три військові кораблі, винищувач та обʼєкти ППО

Цієї ночі бійці «Альфи» СБУ провели спецоперацію на військово-морській базі чорноморського флоту рф у Севастополі, а також на військовому аеродромі «Бельбек».

«Противник зазнає втрат, що перевищують його можливості з доукомплектування підрозділів» — Головнокомандувач ЗСУ
«Противник зазнає втрат, що перевищують його можливості з доукомплектування підрозділів» — Головнокомандувач ЗСУ

Генерал Олександр Сирськй зустрівся з начальником Штабу оборони Збройних Сил Канади генералом Дженні Каріньян.

Представниці ЗСУ здобули срібло на Гран-прі Європи зі стрільби з лука
Представниці ЗСУ здобули срібло на Гран-прі Європи зі стрільби з лука

Жіноча команда України виборола срібні нагороди на Гран-прі Європи зі стрільби з лука.

ВАКАНСІЇ
Гранатометник

від 22000 до 50000 грн

Шостка

Військова частина 3022 НГУ

Психолог

від 20000 до 50000 грн

Слов'янськ

Військова частина 2240 НГУ

Військовослужбовець (Збройні Сили України) у Заліщики

від 20000 до 75000 грн

Черкаси

4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )

Діловод (ЗСУ)

від 20000 до 60000 грн

Вся Україна

154 ОМБр

Старший оператор-дешифрувальник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Оператор систем РЕР (радіоелектронна розвідка)

від 55000 до 125000 грн

Слов'янськ

Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України

--- ---