ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Волонтерська «Паляниця» відновлює дах військового госпіталю

Прочитаєте за: 2 хв. 17 Квітня 2022, 7:21 7

У Запоріжжі волонтери взялися відновити стару будівлю військового госпіталю, зведену понад 70 років тому.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Всі роботи, крім державного підрядника, виконуються на волонтерських засадах, тобто безкоштовно. А це приблизно 70% робіт. На сьогодні вже зібрано 80% необхідних будівельних матеріалів», – говорить працівник госпіталю Кирило Корніленков.

Трохи більше тижня тому у Фейсбуці на сторінці військового госпіталю з’явився допис про те, що «через брак вільних місць для розміщення поранених та для лікування захисників України терміново потрібно відновити стару будівлю на території».

Йдеться про будівлю, яка була зведена у 1947 році як інфекційне відділення госпіталю. Невелика одноповерхова будівля експлуатувалася до 2001 року. Після 20-річного «простою» в ній знов виникла потреба.

Військовий госпіталь власними силами розпочав внутрішні роботи, але на ремонт даху та зміцнення фундаменту були потрібні матеріали, на закупівлю яких державних коштів не вистачало.

Ремонтувати дах узявся волонтерський центр «Паляниця».

«Дах був у жахливому стані. Частина шиферу «сповзла», необхідно було замінювати значну частину крокв», – сказав волонтер «Паляниці» Дмитро. На сьогодні вже проведено демонтажні роботи, змонтовано гідроізоляційну мембрану, нове решетування.

Волонтери додають, що для уникнення підтікання під фундамент треба зробити водовідведення від будинку.

Наразі на об’єкті всі роботи виконуються спільними зусиллями, в тому числі ведеться збір коштів у фонд ремонту (пожертви від українців та всіх небайдужих). Матеріали надали «Епіцентр», «Ceresit», також допомагають політичні діячі.

Від 70-річної будівлі за фактом залишаються тільки цегляні стіни, все інше замінюється. Будівельники, окрім заміни покрівлі, зміцнили фундамент, замінили електропроводку, каналізаційні труби. Всі старі вікна будуть замінені на металопластикові.

Читайте нас у Facebook