Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…
Ігор — громадянин Канади і українець. Він військовослужбовець Інтернаціонального легіону оборони України.
— Я був в Києві, коли розпочалося широкомасштабне вторгнення росіян в Україну. Зрозумів, що не можу сидіти склавши руки. Це моя батьківщина, я тут народився, я маю допомогти країні захистити себе, — розповідає він. — В перший же день я прийшов у госпіталь, аби здати кров для потреб поранених військових. Я розумів, що хочу зробити для України ще більше. Тож коли почув, що Президент України розпорядився створити Інтернаціональний легіон, зрозумів, що це саме те місце, де я маю бути.
Зараз Ігор — один з військовослужбовців легіону, які відповідають за підготовку новоприбулих добровольців.
— Ми допомагаємо якнайшвидше залагодити усі юридичні та організаційні питання. Вивчаємо досвід кожного військовослужбовця легіону. Практично усі добровольці мають за плечима значний досвід армійської служби. Також чимало воїнів мають бойовий досвід, — каже Ігор. — Далі формуємо групи, у складі яких військовослужбовці легіону проходять підготовку і після цього вирушають в район ведення бойових дій. Там вони приєднуються до підрозділів Збройних Сил України і пліч-о-пліч з українцями борються з російськими окупантами.
Командують цими підрозділами українські офіцери.
— Усі командири добре знають англійсько мову. Це освічені, досвідчені і компетентні керівники з доброю підготовкою і серйозним бойовим досвідом, — каже Ігор. — Я знаю, що вони багато вчилися, проходили підготовку разом з іноземними інструкторами, володіють навичками прийняття військових рішень відповідно до стандартів армій НАТО. Вони не тільки командири, а й лідери, які мотивують людей, ведуть їх за собою. Воювати разом — честь і для командирів, і для військовослужбовців легіону. Легіонери діляться своїм досвідом, українці своїм. Це робить підрозділ унікальним і дуже сильним.
Досвід бойових дій військовослужбовців легіону опрацьовується в реальному часі.
— Щодня ми отримуємо інформацію про їхню участь в боях. Ми вивчаємо її, аналізуємо. На підставі таких даних корегується процес навчання і підготовки, — зазначає Ігор. — За плечима наших військовослужбовців — чимало успішних операцій.
Зараз у складі Інтернаціонального легіону оборони України — воїни з понад п’ятдесяти країн світу. Щодня чимало нових добровольців звертаються до легіону, аби влитися у його лави і пліч-о-пліч з українцями бити російських загарбників.
фото автора
@armyinformcomua
Наші аеророзвідники відмічають накопичення росіянами великої кількості причіпних гаубиць різних типів.
Бійці підрозділу «Котики» взводу розвідки 130 батальйону Сил територіальної оборони ЗСУ показали свою роботу дронами під час потужного штурму села Максимівка південніше Курахово.
Якщо раніше за день спостерігалося до 15 атак ворога на наші позиції, то зараз їх кількість впала до 5-7.
Бійці 36 бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського відбили штурм колони з одного танка та 5 бронемашин ворога.
3 грудня в штаб-квартирі НАТО глава МЗС України Андрій Сибіга та держсекретар США Ентоні Блінкен підписали Меморандум про взаєморозуміння між урядами країн щодо співпраці у забезпеченні стійкості енергетичної системи України.
Пілоти бригади прикордонників «Помста» літають на «дальняк» — у глибину тимчасово окупованої Луганщини.
Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…