Про те, як змінилась роль снайпера на передовій та як готують майбутніх снайперів АрміяInform розповів сержант-інструктор школи підготовки снайперів 199 навчального центру ДШВ ЗСУ з позивним…
Окупанти своїм фейком про буцімто обстріл Краматорська українцями намагаються уникнути відповідальності за свої фашистські дії.
Водоспад російських фейків продовжує бити і кремлівські телеграм-канали видають повідомлення, що серійний номер ракети 9М79-1, яку випустили по вокзалу в Краматорську 8 квітня, буцімто «вказує на належність снаряда Україні».
Так, після розвінчування попередніх фейків окупантів про начебто обстріл українцями Краматорська, цього разу роспропаганда використовує кадри з сюжету італійського телеканалу «TG La7», присвяченому російській атаці на Краматорськ.
Професіонали з команди StopFake усе ретельно вивчили та написали, що маркування на ракеті 9М79-1 означає приналежність ракети до класу «Точка-У», а номер «Ш91579» ніяк не може ідентифікувати належність ракети до української військової частини. Подібне заводське маркування наносили на всі снаряди на Воткінському машинобудівному заводі, де вироблялися ці ракети за часів СРСР, звідки потім і транспортувалися в різні країни.
Наразі «Точка-У» перебуває на озброєнні аж 8 країн світу. Тому, якщо слідувати логіці російських горе-журналістів, ракету з подібним маркуванням з такою ж ймовірністю могли запустити, наприклад, з білорусі.
Проте російські так звані засоби масової інформації стали далі танцювати на костях мирних мешканців і впевнено повідомили, що ракети партії «Ш915» вже нібито використовувалися ЗСУ під час обстрілу Алчевська в лютому 2015 року. Однак Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ ще тоді не підтвердила застосування саме українськими військовими комплексами «Точка-У» по Алчевську. Підконтрольні росії бойовики в Алчевську не змогли надати спеціалістам ОБСЄ ані самої ракети, ані хоча б її уламків.
Тож дезінформація окупантів про маркування ракети, що нібито доводить причетність снаряда до якоїсь певної військової частини, вкотре зі свистом провалилася в прірву їхньої ж брехні.
Варто нагадати, що тоді ж, 8 квітня, українські військові повідомили, що на Чернігівщині збили ракету «Точка-У», що росія запустила з території білорусі. Ракета теж мала маркування «Ш89». Журналісти StopFake, проаналізувавши кілька десятків відео та фото із Сирії, виявили, що ракети такого ж маркування «Ш89» також активно використовувалися військами Башара Асада проти мирного населення.
Розуміючи свою неминучу відповідальність за людські жертви, кремль намагається заперечити використання російською армією «Точки-У». Проте численні джерела підтверджують, що ці ракети стоять на озброєнні росії. До того ж буквально за 9 днів до широкомасштабного вторгнення в Україну саме міністерство оборони росії через свій офіційний телеканал «звезда» відзвітувало про успішні спільні з білоруссю запуски саме «Точки-У».
До речі, згідно з аналізом лабораторії Crisis Evidence Lab Amnesty International, яка проаналізувала фото, відео та супутникові знімки першого дня широкомасштабної війни росії проти України, кремль 24 лютого щонайменше тричі атакував українські населені пункти саме ракетами «Точка» та «Точка-У».
Брехливість кремлівської пропаганди доводить й те, що 29 березня 2022 року спільнота «білоруський гаюн» зафіксувала рух на північ від Києва колони ракет «Точка-У» із тактичними знаками «V», що використовує тільки росія.
Отже, окупантам не уникнути відповідальності за свої фашистські дії на території України і покарання обов’язково їх настигне, в якому б глибокому бункері вони би не ховалися.
Підготував Дмитро Горбунов
Колаж: StopFake
@armyinformcomua
Працівники ДБР затримали та повідомили про підозру співробітнику Миколаївського ОТЦК та СП, який брав участь у схемі заробітку на придатних для мобілізації військовозобов’язаних.
Бійці мобільних вогневих груп активно опановують сучасний інтерактивно-мультимедійний тир, де відпрацьовують точність ураження повітряних цілей.
Упродовж доби росіяни обстрілювали населені пункти Сенькове, Кіндрашівку, Вільхуватку Куп’янського району з артилерії, FPV-дронами, РСЗВ.
На Харківському напрямку тривають запеклі бої, росіяни для наступальних дій застосовують тактику «мясних штурмів», не використовуючи бронетехніку.
На Лиманському напрямку ситуація залишається напруженою: ворог постійно проводить атаки, зокрема піхотні штурми.
Військова контррозвідка Служби безпеки затримала в Києві агентку російської воєнної розвідки, яка готувала координати для дронової атаки рф по столиці України 1 січня 2025 року.
від 30000 до 120000 грн
Дніпро, Дніпропетровська область
Про те, як змінилась роль снайпера на передовій та як готують майбутніх снайперів АрміяInform розповів сержант-інструктор школи підготовки снайперів 199 навчального центру ДШВ ЗСУ з позивним…