ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Понад 200 тонн гумдопомоги отримали українці завдяки співпраці Мінсоцполітики та благодійного фонду «Оберіг-26»

Прочитаєте за: 3 хв. 10 Квітня 2022, 23:36 15

Вже понад 200 тонн гуманітарної допомоги отримало населення найбільш постраждалих населених пунктів України завдяки співпраці Мінсоцполітики та Бердичівського благодійного фонду «Оберіг-26». І бердичівські волонтери нарощують темпи своєї гуманітарної роботи. Як повідомила міністр соціальної політики України Марина Лазебна, днями продуктові набори отримали підопічні геріатричних, психоневрологічних інтернатів та закладів для людей з інвалідністю на півночі Київської області. Ці заклади соціального захисту понад місяць перебували в окупації, тож їхні мешканці, які належать до найбільш вразливої категорії населення, потерпали від тривалої відсутності постачань продуктів найбільше.

– Їхали зруйнованими мостами, польовими та лісовими дорогами на північ Київщини майже до Чорнобильської зони, – розповідає журналістові АрміяІнформ технічний директор фонду, бердичівський підприємець і волонтер Ігор Піскун. – Були вражені кількістю спаленої рашистської техніки, що побачили в дорозі, та масштабами руйнувань, спричинених окупантами… Втім, своє завдання виконали: доставили до геріатричних закладів більше 5 тисяч кілограмів продуктових наборів.

Під час своєї поїздки звільненими районами Київської області команда Логістичного центру при БО «Бердичівський благодійний фонд «Оберіг-26», Ірина та Ігор Піскун, Петро Залізний, Олександр Крижанівський та Валерій Влачига відвідали зокрема Бучу, Іванків та інші населенні пункт, які пережили нашестя кровожерливих орків з ерефії. Сукачівський психоневрологічний будинок-інтернат, Горностайпільський будинок-інтернат для людей похилого віку та людей з інвалідністю, а також Прибірський геріатричний інтернат поблизу міста Іванків – ось якими були пункти призначення бердичівських волонтерів.

Бердичівський благодійний фонд «Оберіг-26» працює на волонтерській ниві з перших днів війни, ось уже дев’ятий рік поспіль, і ми багато розповідали нашим читачам про його роботу. Коли ж війна стала широкомасштабною, бердичівські волонтери зробили ще більш потужний ривок і, продовжуючи допомагати захисникам, стали ще й одним із найпотужніших хабів для допомоги постраждалому населенню України. Як розповіли журналістові АрміяІнформ у фонді, з Європи до Бердичева за цей час прийшло уже більше 30 фур з гуманітарною допомогою від постійних донорів та нових друзів-благодійників із різних країн. Тут, у Бердичеві, вона розвантажується, сортується та доправляється у ті місця, де є найбільша потреба у тих чи інших засобах.

– Ось, до прикладу, сьогодні прибула чергова фура з Іспанії, – говорить очільниця фонду Ірина Піскун. – Її формували у Валенсії, а згодом довантажували у французькому місті Прада. У складі вантажу – те, що ми передамо і нашим захисникам, і цивільним українцям, які найбільше постраждали від війни та її наслідків.

Так, серед іншого у Бердичеві сьогодні розвантажили чималу партію біноклів, що будуть уже найближчими днями розподілені між військовими частинами, з якими співпрацює фонд, спальники та предмети спорядження, одягу та взуття – все це поїде до захисників на різні ділянки фронту. Інша допомога буде розподілена між військовими та цивільними. Це – продукти харчування, засоби гігієни тощо.

«Ні дня без фури» – здається, таким сьогодні є кредо бердичівських волонтерів та їхніх європейських колег. Адже сьогодні розвантажено фуру з Іспанії, вчора – із Франції, і в минулі дні вантажівки прибували майже кожного дня. Серед нещодавніх надходжень також – ціла фура медичних засобів, які зараз розподіляються між військовими госпіталями та цивільними лікарнями, у більшості з яких наразі лікуються не лише хворі, а й поранені захисники та цивільні громадяни України. Вже завтра машини, навантажені хірургічними засобами й медикаментами, почнуть вирушати із Бердичева до місць дислокації цих лікувальних закладів.

Фото Олександра Крижанівського

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Армія і суспільство