ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Денисова закликає повідомляти про випадки вчинення сексуального насильства російськими військовими

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 7 Квітня 2022, 16:12

Все більше фіксується злочинів проти статевої свободи та недоторканості з боку російської армії на території України. Про це повідомляється на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Факти зґвалтувань з боку окупантів здебільшого стають відомими після звільнення захоплених українських територій.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова закликає жінок та дівчат повідомляти про випадки вчинення сексуального насильства російськими військовими, як би важко це не було, адже лише так можна притягнути злочинців до відповідальності.

Відповідно до ст. 8 Римського статуту сексуальне та ґендерно зумовлене насильство – зґвалтування, примус до проституції, примусова стерилізація та інші види сексуального насильства — під час війни є воєнними злочинами, що грубо порушують Женевську конвенцію 1949 року про захис цивільного населення під час війни.

Форми сексуального насильства, які належать до воєнних злочинів:

зґвалтування,

сексуальне рабство,

примус до проституції,

примусова вагітність,

примусова стерилізація або інші форми сексуального насильства.

Для повідомлення щодо злочинів просимо звертатися за номерами:

102 – Національна поліція України;

103 – заклади охорони здоров’я;

116 123 – Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації (щодо дорослих) та

116 111 (щодо дітей).

У разі перебування на тимчасово окупованій території України Ви також можете звернутися на телефонну лінію Офісу Генерального прокурора щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, за номером: 096-755-02-40 або на електронну пошту: [email protected]

Для одержання допомоги, в тому числі психологічної, звертайтеся на цілодобову гарячу лінію Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за номером: 0800-50-17-20.

Зафіксувати військовий злочин можна в чат-боті Уповноваженого в Телеграм Stop Russian aggression

@stop_ru_aggression_bot

Жоден російський військовий злочинець не залишиться непокараним!

Читайте нас в Telegram
«Під виглядом роботи „зливали“ позиції ЗСУ»: на Харківщині судитимуть двох інформаторів фсб

На Харківщині судитимуть двох чоловіків, яких обвинувачують у передачі фсб даних про позиції українських військових на Ізюмському напрямку.

Ракета — «свіжа»: Зеленський заявив, що росія продовжує обходити санкції й виробляти Х-101
Ракета — «свіжа»: Зеленський заявив, що росія продовжує обходити санкції й виробляти Х-101

Ракету Х-101, якою росіяни вдарили по житловому будинку в Києві, виготовили вже цього року — попри міжнародні санкції та обмеження.

«Нафта більше не рятує» — бюджетна діра рф уже перевищила річний план
«Нафта більше не рятує» — бюджетна діра рф уже перевищила річний план

Бюджетний дефіцит росії за перші чотири місяці 2026 року сягнув 78,4 мільярда доларів.

Під завалами шукають людей: кількість загиблих у Києві зросла до 12
Під завалами шукають людей: кількість загиблих у Києві зросла до 12

У Києві зростає кількість жертв після російського удару у ніч проти 14 травня. Серед загиблих — двоє дітей.

Подолали оборону за 20 хвилин: через майстерність українських FPV-дронарів змінювали сценарій навчань НАТО
Подолали оборону за 20 хвилин: через майстерність українських FPV-дронарів змінювали сценарій навчань НАТО

Екіпажі FPV-дронів бригад 1-го корпусу Національної гвардії «Азов» успішними діями змусили організаторів змінювати сценарії міжнародних навчань Aurora 2026.

5,67 мільярда на житло: понад дві тисячі ветеранів і родин полеглих Захисників отримають компенсації
5,67 мільярда на житло: понад дві тисячі ветеранів і родин полеглих Захисників отримають компенсації

Уряд виділив 5,67 мільярда гривень на виплати для ветеранів війни та родин загиблих Захисників і Захисниць, які потребують власного житла.

ВАКАНСІЇ
Медик-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Черкаси

Косівський РТЦК та СП

Оператор БПАК

від 21000 до 121000 грн

Краматорськ

106 окремий батальйон ТрО 109 окремої бригади Тро ЗСУ

Оператор відділення автоматизації

від 25000 до 65000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Фельдшер

Чернівці

Державна прикордонна служба України

Гранатометник відділення морської піхоти

від 25000 до 125000 грн

Одеса

35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського

Командир саперного взводу

від 130000 до 195000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

--- ---