ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Українських жінок-військових катували у полоні – Людмила Денісова

Новини
6 Квітня 2022, 7:03
Прочитаєте за: < 1 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Українські жінки-військовослужбовиці, які перебували у полоні російських загарбників, зазнавали катувань та жорстокого поводження.

Про це повідомила у Фейсбуці Уповноважений з прав людини Верховної Ради Людмила Денісова.

Серед 86 визволених з російського полону військовослужбовців були жінки, які у неволі зазнавали катувань та жорстокого поводження.

«Жінок вивезли на територію білорусі, а потім в СІЗО у брянську (рф), де вони піддавалися катуванню та погрозам. Полонених роздягали догола в присутності чоловіків, змушували присідати, обрізали волосся та постійно проводили допити, намагаючись зламати морально», – повідомила Людмила Денісова.

Декого з бранок примушували брати участь у зйомках пропагандистських сюжетів, вимагаючи перейти на російську мову.

За словами омбудсмана, такі дії росії є порушенням статті 13 Женевської конвенції, в якій наголошується на гуманному поводженні з військовополоненими. Вони завжди мають бути захищеними, зокрема від актів насильства чи залякування, а також від образ та цікавості публіки.

Людмила Денісова закликала Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час вторгнення росії в Україну та експертну місію, створену державами ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці порушення прав військовополонених громадян України.


Підпалили і добили: дронарі 45-ї бригади знищили ворожий «Гіацинт-Б»
Підпалили і добили: дронарі 45-ї бригади знищили ворожий «Гіацинт-Б»

Завдяки злагодженим діям із суміжними підрозділами Третього армійського корпусу оператори БПЛА 45-ї бригади знищили 152-міліметрову гаубицю.

До 12 зросла кількість постраждалих внаслідок російського удару по судну в Одеському районі
До 12 зросла кількість постраждалих внаслідок російського удару по судну в Одеському районі

Зросла кількість постраждалих унаслідок російського удару по цивільному торговельному судну під прапором Того у Одеському порту

Окупанти вдарили КАБами по Запоріжжю та передмістю: семеро поранених, серед них дитина
Окупанти вдарили КАБами по Запоріжжю та передмістю: семеро поранених, серед них дитина

Російські війська завдали ударів керованими авіабомбами по Запоріжжю та передмістю. Внаслідок атаки травм зазнали щонайменше семеро людей, серед яких дитина.

З Німеччини екстрадовано учасника групи, яка виготовляла фіктивні документи для ухилянтів
З Німеччини екстрадовано учасника групи, яка виготовляла фіктивні документи для ухилянтів

Правоохоронці повернули до України учасника організованої групи, яка виготовляла фіктивні документи про інвалідність для виїзду військовозобов’язаних за кордон.

ВАКАНСІЇ
Olx Помічник начальника станції радіоперешкод

від 23000 до 121000 грн

Одеса, Одеська область

RobotaUa Механік, військовослужбовець

від 21000 до 60000 грн

Вся Україна

43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила

RobotaUa Фельдшер

від 17500 до 100000 грн

Харків

АРЗ СП ГУ ДСНС України у Луганській області

WorkUa Командир бойової машини

від 22000 до 122000 грн

Київ

21 окремий батальйон спеціального призначення

RobotaUa Фельдшер

від 21000 до 24000 грн

Вся Україна

Мукачівський прикордонний загін

WorkUa Розвідник-оператор

від 25000 до 125000 грн

Одеса

137 ОБМП