ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

РЕБ 1РЛ257 «Красуха-4»: що відомо про сучасну станцію радіоелектронної боротьби агресора

Прочитаєте за: 3 хв. 6 Квітня 2022, 15:23 412
Ілюстративне фото

У сучасних воєнних конфліктах радіоелектронна боротьба (РЕБ) набуває все більшого значення. РЕБ – це різновид збройної боротьби, під час якої здійснюється вплив радіоперешкодами на радіоелектронні засоби розвідки, системи зв’язку та управління потенційного супротивника для ускладнення їхньої роботи та передачі даних. Складовими частинами РЕБ на сьогодні є комплекси радіоелектронного придушення та радіоелектронного захисту. Їхнє активне використання спостерігається з боку армії рф під час нинішнього широкомасштабного вторгнення в Україну, якому вже другий місяць поспіль дають гідну відсіч наші сили оборони.

Одним з таких комплексів є станція радіоелектронної боротьби 1РЛ257 «Красуха-4». Вона призначена для протидії бортовим радарам ударної, розвідувальної та безпілотної авіації. Як стверджують її розробники, можливості широкосмугової станції активних перешкод дозволяють ефективно боротися з усіма сучасними станціями радіолокації, що використовуються на літаках різних типів. За деякими даними, комплекс РЕБ «Красуха-4» здатний «глушити» як сигнал радіолокаційних станцій противника, так і радіоканали управління безпілотними літальними апаратами.

Розробка комплексу «Красуха-4» розпочалася у середині дев’яностих років, проте серійне виробництво через проблеми із фінансуванням стартувало лише у 2011-му. Варто зауважити, що поруч із комплексом 1РЛ257 розроблялася система аналогічного призначення 1Л269 «Красуха-2». Комплекси відрізняються один від одного складом обладнання, що застосовується, характеристиками та шасі. Зокрема, комплекс «Красуха-2» монтується на чотиривісному шасі БАЗ-6910-022, а «Красуха-4» – на чотиривісному шасі заводу КАМАЗ.

У реалізації проєкту «Красуха-4» було задіяно кілька організацій. Розробку комплексу виконував НДІ «Градієнт» (м. Ростов-на-Дону), у виробництві та випробуваннях дослідного зразка брав участь новгородський завод «Квант», а серійне виробництво машин РЕБ здійснюється Брянським електромеханічним заводом.

На жаль, зважаючи на специфіку застосування, характеристики комплексу «Красуха-4» засекречені. Проте, за інформацією з відкритих джерел відомо, що до складу комплексу 1РЛ257 входять дві машини із спеціальним обладнанням. Обидві оснащуються комплексом радіоелектронного обладнання та антенами різної конструкції. Одна з машин має антенний блок на розсувній штанзі для забезпечення зв’язку. На даху другої машини встановлюється набір антен характерного вигляду. Три параболічні антени можуть бути повернуті у будь-якому напрямку та підняті на будь-який кут. Таким чином, комплекс РЕБ «Красуха-4» здатний передавати радіосигнал без обмежень як за азимутом, так і кутом місця.

При цьому обидві машини комплексу використовують цифрове обладнання із високими характеристиками. Відомо, що станція РЕБ 1РЛ257 «Красуха-4» може ставити перешкоди в широкому діапазоні частот. Дальність дії, за деякими даними, перебуває в межах 300 км.

Головне ж завдання цього комплексу РЕБ – протидія радіолокаційним станціям літаків різних типів. Для цього комплекс «Красуха-4» має відповідні алгоритми роботи. Апаратура здатна виявити джерело радіосигналу (авіаційну РЛС), провести його аналіз та, за необхідності, поставити перешкоду на потрібній частоті.

Оскільки засоби радіоелектронної боротьби противника, у тому числі й РЕБ 1РЛ257 «Красуха-4», здатні суттєво зашкодити в організації безперебійного зв’язку наших військ, тому їх треба знищувати першочергово. Тож нашим громадянам, які помітили пересування такої техніки, слід негайно передавати інформацію про це на офіційний чат-бот СБУ в Telegram: @stop_russian_war.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Озброєння та техніка