
До війни часто чув від пересічних цивільних: навіщо нам військові музеї? Мовляв, від того залізяччя немає жодного зиску. А от коли московський агресор широким фронтом попер на Україну, з’ясувалося, що користь від музейних експозицій чимала. Адже люди кинулись шукати місце, де б їм розтлумачили, з якого боку братися за зброю, як виглядає міна тощо.
Звісно, що військовим регулярних підрозділів тепер не до цього: вони б’ють рашистів. А от воєнно-історичні музеї стали своєрідними вишкільними майданчиками для цивільного населення. Зокрема, у Львові від початку російської агресії активну підготовку та інформування цивільних громадян здійснює військовий музей місцевого Будинку офіцерів. За допомогою масогабаритних макетів з експозиції, що присвячена АТО/ООС, проводяться заняття з вивчення матеріальної частини стрілецької зброї.

А експонати, присвячені бойовій роботі наших саперів, слугують водночас навчальними посібниками на заняттях із мінної безпеки для населення.
— Наше завдання — поінформувати громадян про небезпеку, показати їм, як виглядають основні типи інженерних боєприпасів. Розповісти і про саморобні вибухові пристрої та як їх розпізнати. Нині ці знання — запорука виживання, — говорить директор музею полковник у відставці Сергій Паліса.
Фото та відео автора