ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Окупанти продовжують мілітаризувати зону відчуження ЧАЕС, що становить дуже серйозний ризик пошкодження ізоляційних споруд – Верещук

Важливі новини Новини
27 Березня 2022, 23:37
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Віцепрем’єр-міністр – міністр з питань тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук звернулася до міжнародної спільноти.

Прошу поширити це звернення, щоб лідери країн, від яких сьогодні залежить доля цілого цивілізованого світу, врешті зважились прийняти єдино правильне рішення.

Окупанти продовжують мілітаризувати зону відчуження ЧАЕС. Це становить дуже серйозний ризик пошкодження ізоляційних споруд, що побудовані над четвертим енергоблоком станції після її вибуху в 1986 році. Таке пошкодження неминуче призведе до потрапляння в атмосферу значної кількості радіоактивного пилу та зараження ним не лише України, а й інших країн Європи.

Окупанти ігнорують ці загрози, продовжуючи транспортувати та зберігати значну кількість боєприпасів у безпосередній наближеності до атомної станції. Через місто Прип’ять, у кількох сотнях метрів від ізоляційних споруд АЕС, російські окупанти щодня транспортують десятки тонн реактивних снарядів, снарядів для ствольної артилерії та мінометних боєприпасів. Подальше зберігання сотні тонн боєприпасів здійснюється в сусідньому до міста Прип’яті Чорнобилі, що також знаходиться на незначній відстані від АЕС.

Слід зауважити, що останнім часом російські окупаційні війська дедалі частіше використовують старі та некондиційні боєприпаси, що підвищує ризик їхньої детонації навіть при завантаженні та транспортуванні. Факти такої самодетонації боєприпасів на російських військових складах та арсеналах є добре відомими та відбуваються регулярно.

Крім того, в зоні відчуження почалися значні пожежі, які можуть мати дуже серйозні наслідки. Однак сьогодні контроль та гасіння пожеж неможливе в повному обсязі через захоплення зони відчуження російськими окупаційними військами.

Внаслідок горіння в атмосферу вивільнюється радіонукліди, які вітер може перенести на значні відстані, що загрожує радіацією не тільки Україні а й іншим європейським країнам. Втрата контролю над зоною відчуження та неможливість повноцінного гасіння пожежі може загрожувати радіаційним об’єктам на цій території.

Цього тижня відбулася повна ротація персоналу ЧАЕС, який понад 600 годин перебував на своїх робочих місцях, відважно виконуючи свої обов’язки під тиском окупантів. На заміну цим працівникам 59 спеціалістів, серед яких шестеро жінок, зголосилися поїхати на Чорнобильську атомну електростанцію для виконання обов’язків із підтримання в безпечному стані функціонування об’єктів ЧАЕС. Усіх їх ми вважаємо заручниками окупантів.

У контексті ядерної безпеки безвідповідальні та непрофесійні дії російських військових становлять дуже серйозну загрозу не тільки для України, а й для сотень мільйонів європейців.

Тому ми вимагаємо від радбезу ООН негайно вжити заходів щодо демілітаризації зони відчуження Чорнобильської АЕС та введення туди спеціальної місії ООН для усунення ризику повторення Чорнобильської аварії в результаті дій російських окупаційних військ!


Внаслідок ударів по Запоріжжю травмовано 18 людей, з яких двоє дітей
Внаслідок ударів по Запоріжжю травмовано 18 людей, з яких двоє дітей

Війська окупантів завдали авіаударів по обласному центру Запорізької області.

Судитимуть російського полоненого, який понад два місяці вчиняв насильницькі дії жодо жінки в Покровському районі
Судитимуть російського полоненого, який понад два місяці вчиняв насильницькі дії жодо жінки в Покровському районі

Прокурори Донецької обласної прокуратури скерували до суду справу військовослужбовця зс рф, який обвинувачується у вчиненні сексуального насильства.

Судді, адвокати та військовозобов’язаний: про підозру повідомили причетним до фіктивних судових рішень для ухилення від служби
Судді, адвокати та військовозобов’язаний: про підозру повідомили причетним до фіктивних судових рішень для ухилення від служби

Повідомлено про підозру двом суддям Конотопського міськрайонного суду Сумської області, двом адвокататам та військовозобов’язаному.

Окупанти атакували Херсонщину дронами та авіацією: постраждали 16 людей
Окупанти атакували Херсонщину дронами та авіацією: постраждали 16 людей

За процесуального керівництва органів прокуратури Херсонської області розпочато досудове розслідування за фактами вчинення воєнних злочинів.

ВАКАНСІЇ
RobotaUa Сапер, Військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

WorkUa Кулеметник

від 20000 до 120000 грн

Херсон

126 ОБр Сил ТрО

WorkUa Інспектор прикордонної служби

від 20100 до 20100 грн

Рівне

Державна прикордонна служба України

WorkUa Інспектор прикордонної служби, фельдшер

від 20500 до 25000 грн

Херсон

Херсонський прикордонний загін

Olx Майстер по ремонту БТ (бойової техніки) / ЗСУ / 61 ОМБр

від 20000 до 120000 грн

Чорноморське

61 ОМБр

WorkUa Снайпер

від 22000 до 22000 грн

Ужгород

Військова частина 3115 НГУ