ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Володимир Зеленський: Я готовий піти на все, якщо моя хода буде з народом України

Новини
22 Березня 2022, 8:55
Прочитаєте за: 4 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Зеленський

Росії варто відійти від ультиматумів щодо України, адже вони не приведуть до жодного результату. Потрібно шукати компроміс, щоб закінчити війну.

На цьому наголосив Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю світовим мовникам.

«Коли ми можемо зупинити цю війну зараз – це питання. Я вважаю, що не треба й Росії кидати гучних фраз, вони ні до чого не приведуть. Мовляв, «у нас є ультиматум, ось є пункти, виконуйте, і тоді ми закінчимо війну». Це ні до чого не приведе, до жодного результату. Питання не в мені… Ми всі не зможемо це зробити. Ультиматум не зможе виконати Україна. Ми втратили людей. Тобто треба нас усіх знищити, і тоді ультиматум буде автоматично виконаний», – зазначив глава держави.

За його словами, виконання російського ультиматуму фактично призведе до знищення українського народу, тому він не може бути виконаний фізично. Але Україна прагне миру, тому відкрита до діалогу. Водночас посилення санкційного тиску на Росію може завдати серйозного удару по її економічній та внутрішньополітичній ситуації.

«Якщо ми хочемо миру, треба сісти й говорити. Правильне слово – домовлятися. Але домовлятись, а не виконувати ультиматум. Це важливий момент. У діалозі можна знайти компроміс», – наголосив Президент.

Володимир Зеленський акцентував: питання суверенітету й територіальної цілісності України – це «червона лінія», адже за це віддали життя багато українців.

«Я сказав, коли став Президентом, що ми більше не можемо віддати жодної ділянки нашої землі. Ми повинні зробити все, щоб Донбас і Крим повернулися. Це не банальність, усі про це думають і вірять, всі наші люди. Це питання часу», – зазначив він.

Водночас, за словами глави держави, говорячи про певні компроміси, варто розуміти, що вони мають свою ціну.

«Якщо люди (Російська Федерація. – Ред.) хочуть закінчити війну, спочатку припиняється вогонь, виводяться війська. Президенти зустрілися, домовилися, що війська виводяться, що є ті чи інші гарантії безпеки, тут можна знайти компромісні речі. Є ті чи інші гаранти нашої безпеки. Вони повинні завтра сказати, що вони Україну беруть у НАТО. Або сказати: зараз не беремо. І вони самі розуміють, що вони не хочуть воювати з Росією, тому вони нас і не беруть. Ми всі вже розуміємо. Нас не беруть, тому що бояться Росію», – сказав Володимир Зеленський.

У такому разі, за його словами, є інші гарантії безпеки. Зокрема, серед країн НАТО є ті, які хочуть бути гарантами безпеки України і готові діяти так, як діяв би Альянс, якби наша держава була його членом.

«І я вважаю що це нормальний компроміс для всіх: для Заходу, який не знає, що з нами робити в питанні з НАТО. Для України, яка хоче гарантій безпеки. І для Росії, яка не хоче поширення НАТО далі і каже, що у неї з країнами Заходу були такі домовленості. І тому в цьому потрібно знайти компроміс, тому що це буде точка в закінченні війни», – зазначив Президент.

Щодо окупованих територій Криму та Донбасу, то, як зауважив глава держави, щоб знайти розв’язання цього питання, треба зробити перший крок у вигляді гарантій безпеки та закінчення війни.

На першій зустрічі з Президентом Росії я готовий порушувати ці питання, вони актуальні, вони важливі для нас. Але я впевнений, що це рішення буде не в цю зустріч. Тому що якщо бути повністю відвертим, у питаннях гарантій безпеки ми будемо говорити про конституційні зміни, зміни українського законодавства. А якщо ми будемо про це говорити, то це в будь-якому разі вирішуватиметься не тільки Президентом – це достатньо довгий процес, буде вирішуватись і Радою, і народом України», – наголосив він.

На переконання Володимира Зеленського, коли йтиметься про певні питання історичної ваги, «ми прийдемо до референдуму».

«Народ повинен буде сказати й дати відповідь на ті чи інші формати компромісів. А ось якими вони будуть – це вже питання нашої розмови та розуміння між Україною та Росією. Тому в будь-якому разі я готовий піти на все, якщо ця моя хода буде з нашим народом», – наголосив Президент.


«Так не має бути, історія дуже погана»: Володимир Зеленський про напад на військових ТЦК у Львові
«Так не має бути, історія дуже погана»: Володимир Зеленський про напад на військових ТЦК у Львові

Президент України Володимир Зеленський заявив, з нападом на військових ТЦК у Львові розбиратимуться правоохоронці.

Генштаб ЗСУ: ворог втратив за добу майже півтори тисячі військових
Генштаб ЗСУ: ворог втратив за добу майже півтори тисячі військових

Російські окупаційні війська за минулу добу втратили 1460 військових, понад 50 артилерійських систем та два засоби протиповітряної оборони.

«Колядники» проти ТЦК: помічниця вихователя дитсадка зривала мобілізацію на Волині
«Колядники» проти ТЦК: помічниця вихователя дитсадка зривала мобілізацію на Волині

Ставши суперадміном Viber-групи «Колядники», помічниця вихователя дитсадка з села Губин на Волині активно публікувала дописи про військовослужбовців ТЦК та СП.

“Позолотити” орбіту: у США прискорили розробку космічних перехоплювачів ПРО в рамках програми Golden Dome
“Позолотити” орбіту: у США прискорили розробку космічних перехоплювачів ПРО в рамках програми Golden Dome

Компанія Northrop Grumman прискорила розробку космічної системи протиракетної оборони США нового покоління.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Бойовий медик

від 20000 до 20000 грн

Біла Церква

Військова частина А7298

WorkUa Бойовий медик ЗСУ

від 20000 до 100000 грн

Надвірна

Надвірнянський РТЦК та СП

WorkUa Командир взводу

від 24000 до 50000 грн

Одеса

Військова частина А2238

WorkUa Медична сестра, лікар у військовий госпіталь

від 40000 до 80000 грн

Дніпро

Новокодацький РТЦК та СП

Olx Провідний бухгалтер

від 22000 до 52000 грн

Запоріжжя, Запорізька область

WorkUa Слюсар

від 21000 до 21000 грн

Запоріжжя

Бердянський РТЦК та СП

ПУБЛІКАЦІЇ
«Тим, хто зараз у СЗЧ думає про повернення — не бійтеся»: боєць бригади «Буревій» розповів про поновлення на службу
«Тим, хто зараз у СЗЧ думає про повернення — не бійтеся»: боєць бригади «Буревій» розповів про поновлення на службу

Спрощений алгоритм дозволяє поновитися до війська без судової тяганини. Це стало вирішальним аргументом для багатьох бійців. Історію одного із них фахівці групи комплектування 1-ї Президентської…