Смертельний інцидент стався над грецьким островом Карпатос в Егейському морі в контексті Егейської суперечки — конфлікту між двома державами-членкинями НАТО щодо суверенітету та суміжних…
Україна стала першою державою у світі, яка судиться за Міжнародною конвенцією про боротьбу з фінансуванням тероризму. Про це повідомила заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.
Зокрема, вона розповіла, що під час підготовки до суду проти рф українська сторона не розглядає початок повномасштабної війни окремо від подій 2014 року.
Воєнні злочини передбачають індивідуальну кримінальну відповідальність і їх розглядає Міжнародний кримінальний суд. Водночас Міжнародний Суд ООН не має права розглядати і вирішувати будь-які суперечки між державами, а лише ті ситуації, у яких держави однозначно висловили згоду на його юрисдикцію, тобто міжнародні договори.
Для підготовки позову у Міжнародному Суді ООН українська сторона аналізувала багатосторонні міжнародні договори. Для обґрунтування позову було обрано два документи: Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму (1999 рік) та Міжнародну конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (1965 року).
За першим документом Україна заявляє, що росія вчиняє порушення конвенції, оскільки постачає на територію України зброю, вибухівку, гроші, інші матеріальні активи, проводить навчання групам «Л/ДНР», які вчиняють на території України терористичні акти, жертвами яких стає цивільне населення.
За другим документом українська сторона наголошує на цілеспрямованій кампанії рф щодо знищення ідентичності українців та кримських татар, насильницькі викрадення, вибіркові арешти, постановочні суди у Криму тощо.
За словами заступниці Міністра закордонних справ, Україна є першою державою у світі, яка судиться за Конвенцією про фінансування тероризму: «Ніколи жодна країна не використовувала цю конвенцію для доведення своєї юридичної позиції».
Тому до результату розгляду цієї справи прикута увага не лише юристів-міжнародників з усього світу, а й великого кола держав-учасниць. У разі перемоги України, росію визнають державою, що фінансує тероризм.
Окрім того, «Україна є другою державою, яка заявляє про порушення росією Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. До того без успіху з росіянами судилась Грузія. Також була справа Катару проти ОАЕ. Але в обох справах позивачі програли ще на стадії юрисдикції», – підкреслила Еміне Джапарова.
На Придніпровському напрямку на Херсонщині в районі плацдармів на лівому березі Дніпра ворог різко наростив інтенсивність штурмових дій. Впродовж минулого тижня противник атакував позиції Сил оборони 60 разів.
Сьогодні опівдні окупанти вдруге за день обстріляли селище Борова Ізюмського району Харківської області. Окупанти прицільно вдарили по рятувальниках ДСНС, які ліквідовували наслідки попереднього обстрілу.
Заступник Міністра оборони України Станіслав Гайдер під час зустрічі у Києві поінформував експертів Європейського Союзу про хід і результати реформ у сфері оборони.
Новий дрон-дракон від Третьої штурмової бригади випалює посадки з ворогом.
Правоохоронці повідомили про підозру п’ятьом мешканцям Києва за фактами перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань. Зокрема, їх підозрюють у підпалі автівок «Chevrolet Tahoe», «Mercedes Vito», «Niva».
HIMARS уразила касетними ракетами ATACMS скупчення російської піхоти та техніки в момент переправи через річку Сейм на Курщині.
Захищаємо світ
Смертельний інцидент стався над грецьким островом Карпатос в Егейському морі в контексті Егейської суперечки — конфлікту між двома державами-членкинями НАТО щодо суверенітету та суміжних…