Які посади нині є найбільш затребуваними? Та зрештою — чи вирішують рекрутингові центри проблему браку людей у війську? Про все це АрміяInform запитала під час бліцінтерв’ю…
Серед 21 закону, що ухвалила Верховна Рада України 15 березня 2022 року під час пленарного засідання, важливе значення для захисників України має Закон України № 7145 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та інших законів України щодо визначення обставин, що виключають кримінальну протиправність діяння та забезпечують бойовий імунітет в умовах дії режиму воєнного стану».
Закон насамперед визначає поняття «бойового імунітету» та регламентує право захисників, які належать до різних сил оборони України, на застосування збройної сили під час захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України. Відповідно до нього, ціла низка діянь (дій чи бездіяльності), вчинені в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту та спрямовані на відсіч та стримування (нейтралізацію) збройної агресії Російської Федерації або агресії іншої країни, виведені зі складу кримінальних правопорушень. Йдеться про діяння, які не заподіяли шкоди життю та здоров’ю тієї особи, хто посягає, а також заподіяли шкоду правоохоронюваним інтересам фізичних або юридичних осіб або держави Україна, за відсутності ознак катування та порушення правил ведення війни або застосування збройної сили, визначених міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
У Законі, зокрема, зазначається, що особа не підлягає кримінальній відповідальності за застосування зброї (озброєння), бойових припасів або вибухових речовин проти майна та осіб, які здійснюють збройну агресію проти України, якщо їх застосування відбулося відповідно до вимог законодавства.
Одне з найголовніших положень Закону — це визначення поняття «бойового імунітету». Це — звільнення військового командування, військовослужбовців, добровольців Сил територіальної оборони Збройних Сил України та працівників правоохоронних органів від відповідальності, у тому числі кримінальної, за втрати особового складу, бойової техніки чи іншого військового майна, наслідки застосування збройної та іншої сили під час відсічі збройної агресії проти України або ліквідації (нейтралізації) збройного конфлікту, виконання інших завдань з оборони України із застосуванням будь-яких видів зброї (озброєння), настання яких з урахуванням розумної обачності неможливо було передбачити під час планування та виконання таких дій (завдань) або які охоплюються виправданим ризиком. Винятком є випадки порушення правил ведення війни або застосування збройної сили, визначених міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Також нові положення законодавства вимагають змін деяких статей Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, Дисциплінарного статуту Збройних Сил України та Законів України «Про оборону України» й «Про правовий режим воєнного стану».
Оператори БПЛА прикордонної комендатури швидкого реагування роти ударних безпілотних авіакомплексів «Фенікс» бригади Гвардії наступу «Помста» знищили реактивну систему залпового вогню «Ураган» і ще кілька цілей.
Створені російськими загарбниками під час окупації Харківській області місця злочинного позбавлення волі та тортур оглянула команда Міжнародного кримінального суду. Прокурори МКС збирають та аналізують докази катувань цивільних осіб у Харківській області в рамках ширшого розслідування злочинних дій, скоєних в Україні.
Загалом від початку доби відбулося 69 бойових зіткнень. Українські захисники продовжують активно протидіяти російському агресору, завдаючи йому втрат у живій силі та техніці.
Ситуація на фронті складна, але за останній тиждень можна помітити покращення на Донеччині, зокрема на Покровському напрямку.
Повідомили про підозру члену військово-лікувальної комісії одного з терцентрів комплектування Кременчука, який за хабарі пропонував чоловікам уникнути мобілізації, оформлюючи їм липову групу інвалідності.
Пілоти підрозділу «Роніни» 65 механізованої бригади завдали удару по ворожій артилерії та транспорту.
Захищаємо світ
від 50000 до 120000 грн
Київ, Київська область
Які посади нині є найбільш затребуваними? Та зрештою — чи вирішують рекрутингові центри проблему браку людей у війську? Про все це АрміяInform запитала під час бліцінтерв’ю…