ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Для формування Сил ТрО ЗСУ в бюджеті на 2022 рік передбачено майже 3,1 млрд грн – Руслан Хомчак

Прочитаєте за: 2 хв. 21 Лютого 2022, 16:18 4

Під час виступу  на Національному форумі «Безпечні та спроможні громади майбутнього» перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України генерал-полковник Руслан Хомчак зазначив, що для формування Сил територіальної оборони Збройних Сил України Державним бюджетом України і Планом утримання та розвитку ЗСУ на 2022 рік передбачено майже 3,1 млрд грн.

Про це повідомляє Апарат РНБО України.

Перший заступник Секретаря РНБО України повідомив, що Кабінет Міністрів України вже ухвалив 15 постанов, які унормовують окремі положення Закону щодо створення та функціонування системи територіальної оборони, організації руху опору та підготовки громадян до національного спротиву.

Генерал-полковник Руслан Хомчак повідомив, що у грудні 2021 року та січні 2022 року Секретар РНБО України Олексій Данілов провів кілька нарад із керівниками центральних органів виконавчої влади та суб’єктів сектору безпеки і оборони з метою формування цілісного бачення та єдиного підходу до шляхів реалізації вимог Закону.

За його словами, виявлено низку проблемних питань, які потребують негайного реагування на різних рівнях, з-поміж яких: ситуація, що склалася з виділенням фондів, необхідних для розміщення органів управління, бригад та батальйонів Сил територіальної оборони ЗСУ; недостатній рівень забезпеченості підрозділів Сил ТрО ЗСУ засобами зв’язку, засобами індивідуального захисту, автомобільною технікою тощо.

Необхідно також вирішити питання щодо збільшення термінів граничного віку перебування на військовій службі військовослужбовцям військових частин Сил територіальної оборони ЗСУ, зазначив Руслан Хомчак.

Крім того, як зазначив перший заступник Секретаря РНБО України, з огляду на безпекову ситуацію навколо нашої держави, потребують корегування терміни формування та набуття спроможностей Силами територіальної оборони ЗСУ, проведення заходів кризового планування.

Також, наголосив він, необхідно прискорити підготовку громадян України до національного спротиву, вжити заходів до покращення взаємодії керівників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування зі Збройними Силами України з питань підготовки та організації тероборони.

«Під час виїзного засідання Ради національної безпеки і оборони України 11 лютого 2022 року в місті Харкові було розглянуто питання про стан виконання закону про основи національного спротиву, сказав генерал-полковник Руслан Хомчак. За результатами засідання визначено та доведено до керівників центральних органів виконавчої влади, місцевої влади завдання та строки розв’язання зазначених вище проблем».

Під час виступу генерал-полковник Руслан Хомчак окреслив основні положення Закону України «Про основи національного спротиву», який набув чинності з 1 січня поточного року, наголосивши, що реалізація вимог цього Закону забезпечить зміцнення обороноздатності держави, надання обороні України всеохоплюючого характеру, сприятиме забезпеченню готовності громадян до національного спротиву.

Читайте нас в Telegram