ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Що Україна представлятиме на міжнародній виставці в Абу-Дабі

Прочитаєте за: 5 хв. 19 Лютого 2022, 10:16 7

Незабаром в Абу-Дабі (ОАЕ) відкривається п’ята міжнародна спеціалізована виставка-конференція безпілотних систем і технологій UMEX-2022. Практична частина заходу розпочнеться 21 і триватиме до 23 лютого. На ній також буде представлена об’єднана експозиція Державної компанії «Укрспецекспорт» (входить до складу ДК «Укроборонпром»), де презентуватимуть перспективні вітчизняні розробки в галузі безпілотних літальних апаратів, створені підприємствами як державної, так і приватної форми власності.

За словами заступника гендиректора  ДК «Укрспецекспорт» Юрія Шрамка, який очолюватиме на виставці делегацію компанії, «вітчизняні безпілотні системи адаптовані до сучасних умов ведення бойових дій із застосуванням високих технологій і є результатом вивчення всіх відгуків та рекомендацій українських військових. За багатьма показниками вони перевершують західні аналоги і мають найкраще співвідношення «ціна–якість».

Відвідувачі нашої об’єднаної експозиції матимуть змогу ознайомитися з вітчизняними розвідувально-ударними безпілотними комплексами; засобами протидії БПЛА; безпілотниками-камікадзе; комплексами повітряної радіорозвідки. Зокрема,із розвідувально-ударним безпілотним авіаційним комплексом «СОКІЛ-300» (КБ «Луч»), переносним приладом протидії дронам RIFF-P (ТОВ «ІнтерПроінвест»), БПЛА «Лелека-100» (ТОВ «Виробничо інноваційна компанія «DeViRo»), мобільним комплексом радіорозвідки «Хортиця-М» (ТОВ «Інфозахист»), БПЛА типу мультикоптер Windhover (ТОВ «НВП Spaitech»), авіаційним двигуном АІ-350 (ДП «Івченко-Прогрес»), системою боротьби з БПЛА «Буковель-АD» (ТОВ «Проксімус»), БПЛА UJ-23 TOPAZ та БПЛА-камікадзе UJ-32 LASTIVKA в комплекті з пусковою установкою (ТОВ «Укрджет»). Про деякі – докладніше.

Ударний безпілотник «Сокіл-300» планують підняти в повітря у 2022 році

Фахівці ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» продовжують розробку ударного безпілотника «Сокіл-300». Якщо роботи триватимуть за графіком, то поточного року перший дослідний зразок має піднятися в повітря. До речі, вже розроблено математичну модель БПЛА. На завершальному етапі перебуває підбір основних складників для створення повноцінного безпілотника.

Планується, що він буде виконувати не тільки ударну функцію, а й розвідувальну. Тобто, залежно від того, яке саме призначення буде у БПЛА, він і буде мати відповідну комплектацію.

У бойовому варіанті ставка робитиметься на оснащенні «Сокіл-300» високоточною зброєю виробництва КБ «Луч» та інші боєприпаси. БПЛА отримає спеціальну синтезовану апертурну антену, яка дозволить виявляти цілі незалежно від погодних умов.

RIFF-P – ефективний комплекс протидії дронам

Переносний комплекс протидії дронам RIFF-P призначений для боротьби з безпілотними літальними апаратами роторного типу – квадрокоптерів, гексакоптерів тощо. «Антидронову» гвинтівку RIFF-P можуть застосовувати для захисту об’єктів критичної інфраструктури, військових баз, контрольно-пропускних пунктів, запобігання випадків незаконного перетину державного кордону, а також під час проведення масових заходів із великою кількістю людей.

До речі, гвинтівка RIFF-P створена на базі українського автомата «Малюк», що має компонування bullpap (ударно-спусковий механізм і магазин розташовані у прикладі позаду спускового гачка). Вага гвинтівки становить 4,8 кг, що дозволяє одній людині легко з нею вправлятися. Радіус пригнічення сигналів супутникової навігації, управління та відеосигналів – 1500 м. Запас роботи акумуляторів – 60 хвилин безперервної роботи, але є можливість замовити додаткові акумулятори. RIFF-P має направлену антену з кутом розкриття 20 градусів. Вихід радіочастотного живлення – 100 Вт (4 смуги).

Принцип роботи RIFF-P полягає в тому, що комплекс виводить дрон із робочого стану, нейтралізуючи водночас зв’язок із оператором та пригнічуючи сигнали GPS, ГЛОНАСС, Galileo або BeiDou. При цьому система не потребує додаткового часу на підготовку і вмикається натисканням лише однієї кнопки.

«Лелека-100» працює в умовах складної радіоелектронної обстановки

Малий оперативно-тактичний розвідувальнийБпАК «Лелека-100» створений для розв’язання завдань з аеророзвідки та визначення точних географічних координат об’єктів у режимі реального часу. «Лелека-100» розроблений для роботи в умовах складної радіоелектронної обстановки, у режимі навмисної постановки радіозавад або блокування систем супутникової навігації. БпАК стійкий до погодних умов та придатний для використання у будь-який час доби.Минулого року прийнятий на озброєння українського війська.

«Хортиця-М» – мобільний засіб радіотехнічної розвідки

Мобільний засіб радіотехнічної розвідки «Хортиця-М»призначений для оцінки електромагнітного оточення, пошуку, виявлення та експрес-аналізу сигналів радіовипромінення. Він забезпечує визначення локації та джерел в УКХ/КХ діапазонах під час спільної роботи з аналогічними мобільними комплексами. Також він здатний здійснювати автоматизоване виявлення, пеленгування та аналіз каналів керування та джерел радіовипромінення у робочому діапазоні частот. Комплекс забезпечує декодування сигналів цифрового зв’язку в різних стандартах, автоматичне визначення координат та просторової орієнтації засобів комплексу, автоматичне визначення координат джерел радіовипромінення.

Хортиця-М встановлений на автомобільне шасі з високою прохідністю європейського виробництва з високою автономністю. Комплекс передбачає комфортне проживання екіпажу в кількості до чотирьох осіб. У середині машини, окрім необхідної апаратури радіоконтролю, обладнані місця для відпочинку з додатковою шумоізоляцією та окремим входом, два ліжка, газова плита, умивальник із запасом питної води (60 літрів). Комплекс може живитися від автономного джерела живлення протягом 12 годин, а також від промислової мережі.

«Буковель-АD» забезпечує раннє виявлення дронів противника

Система боротьби з БПЛА «Буковель-АD» призначена для раннього виявлення дронів противника та повного блокування сигналів передачі даних, управління та навігації (GPS/ГЛОНАСС). Ключовим елементом цієї системи є наземна станція, що налічує  модулі виявлення, управління та генерації завадових сигналів.

Станція може монтуватися як на машині підвищеної прохідності, так і на тринозі, й здатна ефективно працювати на відстані до 15 км, що цілком достатньо як для прикриття складів, так і будь-яких інших об’єктів. Особливістю комплексу є блок генерування помилкових сигналів управління, які збільшують ймовірність утрати керованості ворожого безпілотника.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: