ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Харкові відбувся випуск професійних сержантів — авіаційних фахівців

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 18 Лютого 2022, 15:47

У Військовому коледжі сержантського складу Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба відбувся черговий випуск професійних сержантів.

Близько 40 військовослужбовців, з яких понад 10 дівчат, навчалися два з половиною роки за спеціальностями телекомунікації та радіотехніка, авіоніка, а також авіаційний транспорт. Усі вони отримали дипломи молодшого спеціаліста і звання молодшого сержанта.

Привітав випускників голова екзаменаційної комісії, начальник штабу — заступник командувача повітряного командування «Схід» Повітряних Сил ЗС України генерал-майор Євген Шинкарьов. Він зазначив, що професійний сержантський корпусу є важливим елементом сучасної української армії. Випускники харківського ґатунку стануть гідним поповненням нашого війська. Також він додав, що особисто зміг впевнитися у високому рівні підготовки випускників Військового коледжу сержантського складу ХНУПС.

Під час випускної атестації загальний середній бал з фізичної підготовки становив 4,6 бала, а з комплексного екзамену — 4,3 бала. Також два військовослужбовці отримали дипломи з відзнакою. 

— Понад два роки нас навчали досвідчені викладачі військового коледжу. Багато часу ми практикувалися на військовій техніці та озброєнні. Я намагався якомога більше дізнатися корисного та засвоїти специфіку свого фаху, аби у військах показати свою професійність. Тож доклав максимум зусиль і зміг завершити навчання з відзнакою, — розповів молодший сержант Сергій Павицький. — Також найбільше мені запам’ятався наш дружний колектив. Незабаром ми роз’їдемося в різні куточки України, але впевнений, що й надалі будемо підтримувати між собою зв’язок.

Під час ритуалу випуску до новоспечених молодших командирів звернувся головний сержант Повітряних Сил ЗС України головний майстер-сержант Костянтин Станіславчук. Він привітав винуватців свята з важливою подією у їхньому житті та військовій кар’єрі, побажав успіхів і наполегливості в подальшій службі та пообіцяв всіляко підтримувати під час становлення на нових посадах у військах.

Слід додати, що за розподілом випускники проходитимуть подальшу службу в Повітряних Силах та Сухопутних військах ЗС України.

— У старших класах школи мріяв пов’язати майбутнє з армією, а саме з авіацією. Вдало вступив до Військового коледжу сержантського складу ХНУПС. Ще під час навчання зміг здобути звання старшого сержанта, був командиром групи. У військовому коледжі опановував технічну базу літака МіГ-29, його конструкцію, двигуни. Продовжу службу на посаді старшого механіка авіаційної ескадрильї на Житомирщині. Можу впевнено сказати, що моя мрія здійснилася, — розповів старший сержант Олег Гончарук.

Після вручення дипломів, за традицією, випускники урочисто склали Кодекс сержанта Збройних Сил України. Далі присутніх освятив єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан.

Але родзинкою свята стало освідчення випускника Сергія Павицького в палкому коханні другокурсниці Лері Дацюк та пропозиція шлюбу. Вони разом навчалися у Військовому коледжі сержантського складу. Саме під час свята хлопець вирішив зробити коханій несподіваний сюрприз. І хоча в дівчини попереду ще рік навчання, у майбутньому вона мріє продовжити службу разом із Сергієм в одній з військових частин на Миколаївщині.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
ЗСУ вже знищили в Україні понад 1000 РСЗВ та 3000 одиниць автотехніки російських загарбників

ЗСУ вже знищили в Україні понад 1000 РСЗВ та 3000 одиниць автотехніки російських загарбників

Українські захисники з початку широкомасштабного вторгнення ліквідували понад 1000 одиниць російських реактивних систем залпового вогню.

До Києва прибули прем’єр-міністр Болгарії і начальник Генерального штабу

До Києва прибули прем’єр-міністр Болгарії і начальник Генерального штабу

У понеділок вранці до України з офіційним візитом прибув прем'єр-міністр Болгарії Ніколай Денков.

У Силах оборони півдня прокоментували інцидент з ворожим дроном та очільницею МЗС Німеччини на Миколаївщині

У Силах оборони півдня прокоментували інцидент з ворожим дроном та очільницею МЗС Німеччини на Миколаївщині

Речник Сил оборони півдня України полковник Наталія Гуменюк розповіла про ситуацію з розвідувальними дронами російської окупаційної армії на півдні України, зазначивши, що їм вдається залітати за лінію фронту.

Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України одразу 27 захисникам

Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України одразу 27 захисникам

Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України 27 військовим, 20 з яких — посмертно.

IRIS-T стане потужнішою: розробляють вдосконалену версію системи ППО, що захищає Україну

IRIS-T стане потужнішою: розробляють вдосконалену версію системи ППО, що захищає Україну

Німецька оборонна компанія Diehl Defence оголосила про розробку нової вдосконаленої версії зенітно-ракетних комплексів сімейства IRIS-T і показала проєкт перспективного ЗРК під індексом IRIS-T SLX.

В Україні хвилина мовчання

В Україні хвилина мовчання

Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.

Захищаємо світ

00
00
00