За понад пів століття інтенсивної експлуатації F-16 Fighting Falcon у спільноті військових, дотичних до бойового застосування цього багатоцільового винищувача, з’явилося чимало жартів про…
Сьогодні на одному із загальновійськових полігонів окрема механізована бригада імені князя Романа Великого відпрацювала практичну складову – провела батальйонно-тактичні навчання із бойовою стрільбою.
Темою навчань стала «Підготовка оборонного бою батальйонної тактичної групи на загрозливому напрямку. Управління підпорядкованими підрозділами під час виконання бойових завдань з виникненням кризової ситуації у визначеному операційному районі».
До навчання залучили механізований батальйон з доданими танками, артилерійськими, протитанковими та зенітними підрозділами бригади.
Використовувались протитанкові засоби Javelin, NLAW, М-141М1, надані країнами-партнерами.
«Ракета само по собі набагато потужніша, ніж у РПГ-7»
Вищезазначені зразки озброєння дозволяють змінити тактику дій та форми і способи застосування підрозділів Збройних Сил України, створити нові елементи бойового порядку такі, як бригадні, батальйонні, ротні гранатометні групи. А під час ведення бою застосовувати асиметричні дії, що дозволять раптово та послідовно знищувати противника як на маршрутах його висування, так і на рубежах розгортання.
– Щойно я здійснив постріл з ПТРК Javelin. Ціль знаходилась на відстані 1,5 кілометра і була вражена. Це мій перший пуск. У порівнянні зі «Стугною» та «Корсаром», Javelin набагато легший та простіший у використанні. Коли я вистрілів, мені не треба супроводжувати ціль, бо головний принци стрільби з ПТРК Javelin – «Вистрілив і забув», що і забезпечує безпеку для військовослужбовця, – розповів оператор fgm-148 Javelin, військовослужбовець із позивним «Бокс».
Гранатометник Олександр наголосив, що за допомогоюсистеми NLAW неможливо не влучити в ціль:
– Просто наводишся, затримуєш ціль, і – пуск. Влучання 100-відсоткове. Якщо порівнювати із нашим озброєнням, то NLAW набагато кращий: по-перше, по влучності, по-друге, він легший і під час прицілювання він теж кращий набагато. Ну і ракета само по собі набагато потужніша, ніж у РПГ-7.
Олександр уточнив, що вінробив постріл із відстані 450 метрів.
– А взагалі, NLAW ефективний на відстані до 600 метрів. Щоб розгорнути для стрільби цей гранатомет, потрібно секунд 15-20, – додав військовий.
«Бригада вже отримала ці засоби вогневого ураження у достатній кількості. І поставки продовжують здійснюватися»
Навчання відбуваються у два етапи.
До їхнього початку на першому етапі було відпрацьовано питання планування оборонного бою батальйонної тактичної групи на загрозливому напрямку. На другому – здійснюється управління підпорядкованими підрозділами під час виконання завдань із виникненням кризової ситуації.
Практична робота посадових осіб бригади проводиться у тактичному операційному центрі бригади з управління підрозділами під час ведення бойових дій та дії сил опору на окупованій території.
Враховуючи обстановку довкола країни, та у визначеному операційному районі зокрема, для проведення практичних дій було створено відповідну навчально-тактичну обстановку:
– Сьогодні ми виконували умовне відбиття атаки противника із подальшим переходом наших військ у наступ. Ми виконували вправу «Штани». Це коли танк знаходиться у капонірі й потім змінює свою позицію для відкриття вогню, рухається, щоб ввести противника в оману. Ми вели вогонь на відстані 2000 метрів… Такі навчання завжди ефективні, бо з кожним разом ми все більше відточуємо свої практичні навички, – зазначив командир танкового взводу Роман.
За словами військовослужбовця ЗСУ Олексія, важливим елементом цих навчань є те, що вони відбуваються з активним застосуванням новітніх засобів протитанкової боротьби.
– Ці засоби були надані країнами-партнерами. Отримання їх надає можливість суттєво змінити форми та способи боротьби, а також створити новітні елементи бойового порядку, – наголосив військовослужбовець.
Як зауважив командир окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого Олександр Охріменко, метою цього навчання є і перевірка ефективності застосування нових засобів вогневого ураження:
– Мету навчання досягнуто, ефективність цих протитанкових засобів відповідає вимогам і тим запитам, які у нас є. Безпосередньо наша бригада вже отримала ці засоби вогневого ураження у достатній кількості. І поставки продовжують здійснюватися. В перспективі, під час виконання бойових завданьце озброєння буде використовуватись.
@armyinformcomua
Українські оператори безпілотних авіаційних систем виявляють та знищують FPV-засідки російських окупантів на Донеччині.
Ворог атакував Київську область вночі. Під ударом знову мирні населені пункти та люди. У регіоні працювали сили ППО. Є збиті ворожі цілі.
92-га окрема штурмова бригада імені кошового отамана Івана Сірка продовжує набір добровольців за програмою «Контракт 18-24».
У ніч на понеділок, 16 червня, російські війська атакували територію України 138-ма ударними БПЛА та безпілотниками-імітаторами.
Протягом минулої доби на фронті відбулося 175 бойових зіткнень.
Цієї ночі російський ударний дрон впав посеред приватного сектору на Русанівських садах в Дніпровському районі. На місці падіння — вирва. Значних пошкоджень та жертв немає.
від 25000 до 125000 грн
Одеса
35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського
За понад пів століття інтенсивної експлуатації F-16 Fighting Falcon у спільноті військових, дотичних до бойового застосування цього багатоцільового винищувача, з’явилося чимало жартів про…