— Які особливості підготовки у воєнний час, в умовах ситуації, що склалася, які проблеми та труднощі існують? — Величезний обсяг особового складу, який необхідно готувати. При…
Сьогодні на одному із загальновійськових полігонів окрема механізована бригада імені князя Романа Великого відпрацювала практичну складову – провела батальйонно-тактичні навчання із бойовою стрільбою.
Темою навчань стала «Підготовка оборонного бою батальйонної тактичної групи на загрозливому напрямку. Управління підпорядкованими підрозділами під час виконання бойових завдань з виникненням кризової ситуації у визначеному операційному районі».
До навчання залучили механізований батальйон з доданими танками, артилерійськими, протитанковими та зенітними підрозділами бригади.
Використовувались протитанкові засоби Javelin, NLAW, М-141М1, надані країнами-партнерами.
«Ракета само по собі набагато потужніша, ніж у РПГ-7»
Вищезазначені зразки озброєння дозволяють змінити тактику дій та форми і способи застосування підрозділів Збройних Сил України, створити нові елементи бойового порядку такі, як бригадні, батальйонні, ротні гранатометні групи. А під час ведення бою застосовувати асиметричні дії, що дозволять раптово та послідовно знищувати противника як на маршрутах його висування, так і на рубежах розгортання.
– Щойно я здійснив постріл з ПТРК Javelin. Ціль знаходилась на відстані 1,5 кілометра і була вражена. Це мій перший пуск. У порівнянні зі «Стугною» та «Корсаром», Javelin набагато легший та простіший у використанні. Коли я вистрілів, мені не треба супроводжувати ціль, бо головний принци стрільби з ПТРК Javelin – «Вистрілив і забув», що і забезпечує безпеку для військовослужбовця, – розповів оператор fgm-148 Javelin, військовослужбовець із позивним «Бокс».
Гранатометник Олександр наголосив, що за допомогоюсистеми NLAW неможливо не влучити в ціль:
– Просто наводишся, затримуєш ціль, і – пуск. Влучання 100-відсоткове. Якщо порівнювати із нашим озброєнням, то NLAW набагато кращий: по-перше, по влучності, по-друге, він легший і під час прицілювання він теж кращий набагато. Ну і ракета само по собі набагато потужніша, ніж у РПГ-7.
Олександр уточнив, що вінробив постріл із відстані 450 метрів.
– А взагалі, NLAW ефективний на відстані до 600 метрів. Щоб розгорнути для стрільби цей гранатомет, потрібно секунд 15-20, – додав військовий.
«Бригада вже отримала ці засоби вогневого ураження у достатній кількості. І поставки продовжують здійснюватися»
Навчання відбуваються у два етапи.
До їхнього початку на першому етапі було відпрацьовано питання планування оборонного бою батальйонної тактичної групи на загрозливому напрямку. На другому – здійснюється управління підпорядкованими підрозділами під час виконання завдань із виникненням кризової ситуації.
Практична робота посадових осіб бригади проводиться у тактичному операційному центрі бригади з управління підрозділами під час ведення бойових дій та дії сил опору на окупованій території.
Враховуючи обстановку довкола країни, та у визначеному операційному районі зокрема, для проведення практичних дій було створено відповідну навчально-тактичну обстановку:
– Сьогодні ми виконували умовне відбиття атаки противника із подальшим переходом наших військ у наступ. Ми виконували вправу «Штани». Це коли танк знаходиться у капонірі й потім змінює свою позицію для відкриття вогню, рухається, щоб ввести противника в оману. Ми вели вогонь на відстані 2000 метрів… Такі навчання завжди ефективні, бо з кожним разом ми все більше відточуємо свої практичні навички, – зазначив командир танкового взводу Роман.
За словами військовослужбовця ЗСУ Олексія, важливим елементом цих навчань є те, що вони відбуваються з активним застосуванням новітніх засобів протитанкової боротьби.
– Ці засоби були надані країнами-партнерами. Отримання їх надає можливість суттєво змінити форми та способи боротьби, а також створити новітні елементи бойового порядку, – наголосив військовослужбовець.
Як зауважив командир окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого Олександр Охріменко, метою цього навчання є і перевірка ефективності застосування нових засобів вогневого ураження:
– Мету навчання досягнуто, ефективність цих протитанкових засобів відповідає вимогам і тим запитам, які у нас є. Безпосередньо наша бригада вже отримала ці засоби вогневого ураження у достатній кількості. І поставки продовжують здійснюватися. В перспективі, під час виконання бойових завданьце озброєння буде використовуватись.
Всього за добу росіяни тричі обстріляли населені пункти Донеччини. З лінії фронту евакуйовано 552 людини, у тому числі 132 дитини.
На Харківському напрямку російські солдати більше бояться власних командирів, ніж українських військових, але в полон здаються лише від безвиході. Одна з головних причин добровільної здачі окупантів у полон — сподівання отримати медичну допомогу від українців, оскільки на допомогу від власних медиків росіяни не розраховують.
Президент Чехії Петр Павел погодив 60 прохань чехів про вступ до Збройних сил України.
Впродовж жовтня ворог практично не застосовував бронетехніки у зоні відповідальності бригади «Хартія» Національної гвардії України на півночі Харківської області і штурмував малими піхотними групами. Гвардійці підрахували втрати живої сили окупантів за місяць.
Вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах один ракетний та 69 авіаударів, зокрема, задіяв одну ракету та скинув 114 КАБ. Крім цього, здійснив понад три тисячі обстрілів, з них 112 — із реактивних систем залпового вогню.
Міністерство оборони продовжує впровадження у ЗСУ автоматизованої системи управління оборонними ресурсами на базі System Analysis Program Development (SAP).
Захищаємо світ
від 51000 до 51000 грн
Запоріжжя
Державна прикордонна служба України
— Які особливості підготовки у воєнний час, в умовах ситуації, що склалася, які проблеми та труднощі існують? — Величезний обсяг особового складу, який необхідно готувати. При…