З 6 по 14 липня в Азовському морі було уражено 116 суден так званого тіньового флоту рф, розповів командувач СБС…
Згідно зі щоденними зведеннями пресслужби штабу Об’єднаних сил, із 7 по 13 лютого російсько-окупаційні війська 34 рази порушили домовленості, досягнуті в рамках Тристоронньої контактної групи, 1 з яких із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння. Інтенсивність бойових дій на лінії зіткнення збільшилась. Зокрема, за повідомленням АрміяInform, за минулий аналогічний період зафіксовано 16 порушень режиму «тиші».
У районах населених пунктів Південного, Водяного, Невельського, Пісків, Зайцевого, Гранітного, Тарамчука, Попасної, Мар’їнки, Широкиного, Новозванівки противник вів докучливий вогонь, застосовуючи міномети калібру 120 мм, станкові протитанкові гранатомети, а також стрілецьку зброю, намагаючись спровокувати відповідь українських воїнів. До того ж 8, 10-12 лютого російські найманці застосовували БПЛА, за допомогою яких здійснювали скидання пострілу ВОГ-17. Крім того, на Донеччині та Луганщині тричі за тиждень зафіксовано прольоти ворожого безпілотного літального апарата, ймовірно «Орлан-10», з перетином лінії зіткнення.
Наголошуємо, військовослужбовці Об’єднаних сил відкривають вогонь виключно у відповідь на обстріли російських окупаційних військ, коли виникає загроза життю та здоров’ю особового складу й мирних мешканців. Про всі порушення противника українська сторона СЦКК інформувала СММ ОБСЄ.
За повідомленням Командування об’єднаних сил, минулого тижня двоє захисників України зазнали поранень. Воїнам оперативно надали необхідну медичну допомогу та доправили до лікувальних закладів. Стан їхнього здоров’я — задовільний.
За даними звітів СММ ОБСЄ, з початку тижня БПЛА Місії зафіксував на тимчасово окупованій території 287 одиниць військової техніки збройних формувань РФ, яка розміщена з порушенням Мінських домовленостей, з них:
Серед них: танки, протитанкові гармати, ББМ, самохідні гаубиці, РСЗВ, броньовані командно-штабні машини, траншейні машини тощо.
Підрозділи ДСНС України зі складу Об’єднаних сил за минулий тиждень обстежили майже 20 га території та знешкодили понад 2 тисячі вибухонебезпечних предметів.
Підрозділи, які входять до складу Об’єднаних сил, виконують взяті на себе зобов’язання щодо дотримання Мінських домовленостей та перебувають у готовності до своєчасного й адекватного реагування на потенційні загрози з боку ворога.
Тож зберігайте спокій та вірте Збройним Силам України.
Підготувала Наталія Ткачук
Уляна народилася в Краматорську, і її родина була змушена виїхати до Кропивницького. Проте дівчина ще тоді вирішила: обов'язково повернеться додому.
Головний відділ безпілотних авіаційних систем «Фенікс» уразив вартісну техніку противника та зменшив поголів'я окупантів.
Велика Британія надасть 300 млн євро на постачання Україні 16 сучасних літаків у співпраці зі Швецією.
З 6 по 14 липня в Азовському морі було уражено 116 суден так званого тіньового флоту рф, розповів командувач СБС…