«Цей запропонований продаж покращить здатність України протистояти поточним і майбутнім загрозам шляхом додаткового її оснащення для виконання місій із самооборони та регіональної безпеки за допомогою…
Понад три сотні громадян із Дніпра та області приєдналися до військового тренування. Як відмічають організатори, близько 80% людей — цивільні, решта — інструктори та ветерани російсько-української війни.
— Ми відчуваємо загрозу з боку Російської Федерації, тому надзвичайно вмотивовані — не стільки воювати, скільки захищатися, — зазначає колишній військовослужбовець полку «Азов» Родіон Кудряшов, — тому до занять ми залучаємо на волонтерських засадах усіх охочих.
На навчальних місцях тренери викладали основи з тактичної медицини, вогневої підготовки, порядку огляду автомобіля на блокпосту, інженерної справи та стрільби.
— Рекомендовано частіше з’являтися на подібних заходах людям, які уособлюють себе захисниками і хочуть навчатися. На початковому етапі потрібно бачити, що являє собою військова підготовка, аби дізнатися, в яких напрямках слід докласти ретельніших зусиль. Отримувана інформація важлива не тільки для того, щоби вдосконалюватися, а й для того, щоби не боятися, — наголошує фронтовик.
В умовах ризику людина застосовуватиме інструментарій напрацьованих умінь, який має бути закладений заздалегідь.
— У випадку потрапляння у бойову ситуацію боєць насамперед має не розгубитися, а на основі засвоєних вмінь чітко виконувати накази командира. Зокрема для цього ми пояснюємо присутнім на занятті тактико-технічні характеристики зброї, техніку безпеки, стійку, порядок взаємодії груп — усі базові навички у поводженні зі зброєю, — зауважує інструктор Сергій Тищенко.
На сьогодні родом Збройних Сил, який може забезпечити патріотам регулярні тренування без відриву від основної цивільної роботи та родини, є Сили територіальної оборони. Долучитися до підрозділів ТрО можна, звернувшись до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки або безпосередньо до відповідного підрозділу міста чи району.
— Командирський склад частин територіальної оборони комплектується інструкторами, які проходили курси з колегами з країн-членів НАТО та застосовували свій професіоналізм у районі бойових дій. Позаяк особовий склад підрозділів виявляє великий інтерес до навчання, тренерам легше передавати знання та взаємодіяти з бійцями. Як результат, ця синергія призводить до швидкого утворення боєздатних частин, спроможних у своїй зоні відповідальності захистити країну від агресора, — каже інструктор окремого батальйону територіальної оборони міста Дніпра Артур.
Доброволець Артем разом із побратимами відновлює знання, які вже здобув під час ротацій на Схід.
— У 2014 році в районі АТО у складі підрозділу ДСНС я займався інженерною роботою. Пізніше, продовжуючи службу, під час відпусток виконував завдання на передовій у добровольчих загонах. Аби володіти навичками, що рятують життя, необхідно регулярно відточувати засвоєне. Саме для цього можна не взаємодіяти виключно з однією організацією, а шукати однодумців та наставників серед усіх, хто готовий приділити свої зусилля на чергових зборах, — розповідає боєць.
Потрібно більше інформувати цивільне населення про тематичне спрямування подібних заходів, вважає Артем.
— У мережі міститься недостатньо роз’яснень стосовно того, що люди можуть отримати на таких вишколах. Уявляючи тактико-спеціальні військові навчання, на які забракне хисту, пересічні громадяни відмовляються від занять. Насправді тут викладають багато знань для цивільних людей: як поводити себе в період війни, як надати медичну допомогу, запастися медикаментами, харчами, водою, як поводитися в разі обстрілу, куди сховати від небезпеки дітей і родину, — підкреслює фронтовик. — Також дуже важливо слідкувати за інформаційною гігієною і не піддаватися на маніпуляції. Треба бути готовим боронити свою домівку і показати ворогу, що в разі вторгнення він зустріне надпотужний опір. Українці більш вмотивовані, ми захищаємося, нам нікуди тікати. Події цієї війни яскраво продемонстрували, що ми вміємо боротися і давати жорстку відсіч непроханим гостям.
Фото автора
@armyinformcomua
Боєць 505 батальйону морської піхоти Костянтин має позивний «Американець», бо у 2014 році повернувся зі США за кілька місяців до початку збройної агресії рф проти України й став на захист рідної землі. Хлопцю тоді було 19 років.
Рустем Умєров провів зустріч з делегацією США на чолі з послом з особливих доручень Державного департаменту Натаніелєм Фіком.
Усього наші спортсмени здобули 9 медалей на Чемпіонат світу з плавання серед військовослужбовців під егідою Міжнародної ради військового спорту (СІЗМ).
У погану погоду кількість російських атак зменшується у 2-3 разу, в хорошу — знову збільшується.
Бійці 36 бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського відбили чергову спробу росіян прорвати нашу оборону.
Війська північної кореї, які були надіслані на допомогу армії рф, зазнали перших втрат на курщині та з переляку «надвохсотили» кадирівців.
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
від 20000 до 22000 грн
Львів
Державна прикордонна служба України
«Цей запропонований продаж покращить здатність України протистояти поточним і майбутнім загрозам шляхом додаткового її оснащення для виконання місій із самооборони та регіональної безпеки за допомогою…