ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Міжнародні навчання українських ВМС у 2022 році: у пріоритеті – посилення спроможностей флоту

Прочитаєте за: 3 хв. 14 Лютого 2022, 10:25 19

Щороку традиційно українські Військово-Морські Сили Збройних Сил України беруть участь у кількох знакових масштабних міжнародних навчаннях. Деякі з них організовують та проводять самі національні ВМС, до інших залучаються як учасники. Іноді українські військові моряки беруть участь як спостерігачі або офіцери штабів навчань, що теж можна вважати участю в міжнародних навчаннях.  

Серед найвідоміших — українсько-американські навчання серії «Сі Бриз», які заплановано на середину цього літа в акваторії Чорного моря та вздовж усього південного узбережжя і які є найбільшими міжнародними навчаннями в Україні. Захід охоплює багато компонентів, серед яких, окрім морського, амфібійний, повітряний, водолазний, протидиверсійний та інші. Торік участь у навчаннях взяли майже 30 країн, переважна більшість з яких — держави-члени та партнери НАТО. 

Також уже традиційними можна назвати спільні українсько-румунські навчання серії «Ріверайн», які тривають щороку з 2018 року в гирлі річки Дунай. Навчання мають на меті підвищення рівня безпеки у прикордонному регіоні та взаємодії українських ВМС з Морською охороною Державної прикордонної служби України, ВМС і прикордонною поліцією Румунії. Цього року спільні навчання відзначатимуть свій перший п’ятирічний ювілей та засвідчують дружні відносини з нашим європейським партнером.

Серед знакових навчань цього року слід відзначити участь морської піхоти Військово-Морських Сил у навчаннях серії «Нобл Партнер», які знову буде проведено в Грузії. Під час заходу українські морські піхотинці вкотре продемонструють свої навички іноземним партнерам та матимуть змогу перейняти досвід від американських та грузинських колег.

Нещодавно національні ВМС долучилися до навчань серії «Дайв» в Румунії та «Бриз» у Республіці Болгарія. Навчання серії «Дайв» спрямовані на організацію пошуково-рятувальних операцій та розмінування акваторії із залученням військових водолазів. У навчаннях серії «Бриз» цього року вперше планується участь корабельного складу українських ВМС. Раніше Військово-Морські Сили України були представлені у навчаннях болгарських ВМС лише як офіцери штабу навчання.

Не меншу практичну користь дають українським ВМС і тактичні навчання в морі типу «PASSEX», що відбуваються кілька разів на рік і суміщаються з кожним заходом в акваторію Чорного моря іноземних кораблів країн-партнерів та союзників України. Вони короткострокові й охоплюють комплекс практичних вправ, покликаних налагодити більшу взаємосумісність між флотами. Окрім корабельного складу, активну участь зазвичай бере й авіаційний компонент Військово-Морських Сил учасників. 

Слід зазначити, що всі вказані навчання проводяться з використанням стандартів та процедур НАТО. Під час подібних заходів українські підрозділи морської піхоти та корабельний склад ВМС підвищують рівень взаємосумісності з підрозділами держав-членів та партнерів НАТО, що надалі знадобиться для виконання спільних завдань та участі в операціях Альянсу. До речі, цікавим є той факт, що ще до подій 2014 року українська морська піхота стала першим підрозділом українських Збройних Сил, який пройшов оцінювання НАТО та був залучений до чергування у силах швидкого реагування ЄС «Хелброк».

Отже, щороку навчання за участю українських ВМС набувають дедалі більшого масштабу. За винятком першого року пандемії. Проте навіть в умовах 2020 року українські ВМС зуміли показати свою повну самодостатність в організації та проведенні міжнародних навчань за стандартами НАТО без участі іноземних менторів.

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Вишкіл, Міжнародне співробітництво, Публікації